Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İHD Uyardı

İHD Uyardı
  • 25.11.2020
  • 269 kez okundu

İHD’ye göre Uzaktan Eğitim; Çocukların kişiliğini, yeteneklerini, zihinsel ve bedensel gelişimlerini engelliyor!

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uzaktan eğitim uygulaması ile beraber, çocukların kişiliğinin, yeteneklerinin, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin engellendiği görüşünde.
İHD Hatay Şubesi’nin, Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Servet Üstün Akbaba imzalı açıklaması şöyle:
“Eba ve Zoom üzerinden canlı derslere, öğrencilerin çoğu, teknolojik imkanlardan dolayı erişim imkanı bulamamakta. Hala tablet, bilgisayar ve internet sorunları yaşanmakta. Bu oran da yaklaşık yüzde 27.5’tir. Eğitime erişim imkanı bulamayan öğrenciler tespit edilerek, acilen ihtiyaçları giderilmelidir. Öğretmenlerin hafta da bir gün okula giderek işlediği derslerle ilgili formları teslim etmesi de, ayrıca sağlık açısından ciddi riskler içermektedir. Tüm bu nedenlerden ötürü, sizin imzaladığınız uluslararası sözleşmeleri hayata geçirmeniz ve uygulama sırasında oluşan sorunları gidermeniz gerekmektedir. Hak ihlallerine neden olacak uygulamalardan ve planlamalardan vazgeçin.
Türkiye’nin de imzacı olduğu, onayladığı, yürürlüğe koyduğu, ama yükümlülüklerini yerine getirmediği Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin gerekliliklerini ısrarla ve inatla hatırlatmaya, talep etmeye devam ediyoruz. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ