Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

İhtiyaç sahibi ailelere yardım ediyorlar

İhtiyaç sahibi ailelere yardım ediyorlar
  • 17.04.2018
  • 1.400 kez okundu

Gönül Köprüsü Kurdular

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” ilimizde de uygulamada. Hatay’daki uygulamayı, Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri omuzladı.

Türkiye genelindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilerin toplumda kalıcı gönül köprüleri kurması, sosyal becerilerini geliştirmeleri, okulu temsil etme bilinci kazanmaları ve okula aidiyet duygularının güçlendirilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından uygulama alanına sokulan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” Hatay’da da uygulamada. Proje kapsamında, meslek liselerinde öğrenim gören yüzbinlerce öğrencinin, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde toplum hizmeti vermesi amaçlanıyor. Bunun Hatay’daki örneğini ise Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri hayata geçirdi.
-ÖRNEK PROJE-
Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyor. Cumhuriyet Mahallesi ve Cebrail Mahallesi çevresinde yoğunlaşan çalışmalar, okul rehberlik servisi ve mahalle muhtarlarının ihtiyaç sahibi kişilerin tespiti ile başlıyor. Ailelere yapılan ziyaretler sonrası belirlenen ihtiyaçlar çerçevesinde, okulun kendi kaynakları ve yerel kaynaklardan destek alan okul, ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.
Başta Mobilya Bölümü olmak üzere, okul çalışanları ve öğrencileri,
ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin evlerindeki küçük bakım ve onarım, boya, kullanılamaz veya eskimiş mobilya ve eşyaların tamiri ya da yeniden yapım işlerini yerine getiriyor.
-Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ