Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

İhtiyaç sahipleri unutulmadı

İhtiyaç sahipleri  unutulmadı
  • 25.08.2017
  • 734 kez okundu

Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı yardımlarına devam ediyor.Ramazan ayında 3000 aileye yapılan nakdi yardımdan sonra, Kurban Bayramı’nda da 3000 aileye yardım yapıldı.

Antakya genelinde ihtiyaç sahibi aileler konusunda yaptığı çalışmalar bağlamında dikkat çeken Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kapsamında bu yardım ağını yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde genişletiyor. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Kaymakam Tortop, şunları söyledi:
‘Sosyal devlet olmanın gereği olarak, 3294 sayılı yasa kapsamında, fakr-u zaruret içinde yaşayan ve yoksullukla mücadele eden dar gelirli vatandaşlarımızın zor zamanlarında onlara destek olmak, devletimizin şefkatli elini onlara uzatmak, her daim onların yanında olduğumuzu göstermek en asli görevlerimizin başında gelmektedir. Ramazan ayında 3000 dar gelirli aileye nakdi yardımlar yaptık. Durumu olmayan yardıma muhtaç ailelere de ev eşyası teslim edilmeye başlandı. Bunun yanında, gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda, evi olmayan vatandaşlara barınma yardımı ve mevcut evi hasar görmüş olan vatandaşlara da onarım yardımları yapmaktayız. İnsanlarımıza devlet imkanlarıyla daha yaşanabilir hayatlar sunmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlar ve esenlikler dilerim.”       -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ