Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

İki Ayrı Ağaç Sevgisi !

İki Ayrı Ağaç Sevgisi !
  • 06.10.2017
  • 1.342 kez okundu

Bir tarafta kurumak üzere olan bir ağacı kurtarmak için tüm imkanlar seferber edildi ve ağaç kurtarıldı, diğer tarafta ağaçlarla kaplı alanda okul yapma adına 100’ün üzerinde ağaç yer seviyesinde kesildi.

İki ayrı ağaç sevgisini gösteren olaylardan biri MKÜ Kampüsü önünde, diğeri ile Maşuklu park alanında yaşandı.
BİR AĞAÇ İÇİN…
HBB Park Bahçe ekipleri tarafından MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü girişindeki çınar ağacına yeniden hayat vermek üzere, çınar gövdesinde oluşan kovuk ölü dokulardan arındırıldı. Temizlenmiş kovuk içerisinde, gövde kurtlarına karşı insektisit ve mantar hastalıklarına karşı fungusit kullanılarak, ağaç, zararlı canlılardan temizlendi. Ağaç gövdesindeki kovuk ve delikler elekli tel ile kapatılarak, hastalıkları önlemek amacıyla özel bir macun karışımı sürüldü. Ağacın sert rüzgarlardan zarar görmemesi ve mukavemetinin sağlanması için de demir bir çubuk ile taç kısmına destek verildi ve ağaç kurtarıldı.
ONLARCA AĞAÇ KESİLDİ
Antakya-Maşuklu Mahallesi’ndeki parkta ise 100’ün üzerinde ağaç yer seviyesinde kesildi. Her biri en az 50 yaşında olan kocaman ağaçlar, okul yapma adına, resmi makamların bilgisi dahilinde acımasızca kesildi.Bölgenin akciğeri konumundaki ağaçlar iş makinaları aletleriyle kesildi, bir çırpıda bu güzelim ağaçlar yok edildi.

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ