Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İkisi de PTT şubesi

İkisi de PTT şubesi
  • 04.04.2020
  • 549 kez okundu

Birinde sosyal mesafeye uyum var, diğerinde uyumsuzluk ve lakayıtsızlık…

PTT şubelerinde, sokağa çıkma yasağının yaşandığı şu günlerde, özelikle merkez şubelerinde hizmetlerini sürdürmesi sırasında zaman zaman yaşananlar, koronavirüsle mücadeleyi sekteye uğratmaya yönelik olarak algılandı.
Ülkenin birçok yerinde olduğu gibi, ilimizde de PTT şubeleri önünde ve kapısında biriken kalabalıklar, ayrıca sosyal mesafenin gözetilmemesi, koronavirüs salgınına dair mücadeleyle örtüşmezken, yükselen sesler ve eleştiriler nihayet sonuç verdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin aileye vermekte olduğu 1000’er TL’yi PTT kanalıyla dağıtmaya başlaması sırasında da bu benzer kalabalıklar daha vahim hal aldı.
Habere konu fotoğraflar da ilimizden iki ayrı enstantane. Biri, PTT Antakya merkez şubesi önünde çekildi.
Vatandaşlar, polis yardımı ve yönlendirmesi ile de olsa, sosyal mesafeyi gözeterek, en az 2 metre mesafe ile sıraya girmiş, işlemlerini yapmak üzere sıralarının gelmesini bekliyor. İçeriye ise 2’şer kişi alınıyor.
Diğer fotoğraf ise ilimiz Kırıkhan ilçesinde çekildi. Kırıkhan PTT’si önünde onlarca, yüzlerce kişi, maaşını alabilmek için PTT şubesi önüne kuyruğa girmiş. Aradaki mesafe, değil 1-2 metre, 15-20 cm ya var ya yok! Dolayısıyla, sosyal mesafe kurallarına uymuyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 1000 TL destek parasının, evlere ve adreslere bekçilerle, resmi görevlilerle gönderilecek olması ile beraber bu olumsuzlukların sona ermesi bekleniyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ