Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İl genelindeki evsizlere Valilik Koruması

İl genelindeki evsizlere Valilik Koruması
  • 09.04.2020
  • 236 kez okundu

Hatay ili genelinde evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişiler tespit edilerek, öncelikli olarak il sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine yerleştirilecek.

İşçiler, memurlar, sağlık çalışanları, 65 yaş üstü olanlar, gençler ve daha fazlası… Haklarında çok konuşulmayan bir kesim de artık COVİD-19 hastalığına karşı koruma altında. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Hatay Valiliği’ne de ulaşan Genelgesi ile beraber, Evsizlere Konaklama Projesi” hayata geçirildi.
Buna göre, Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişilerle ilgili alacağı tedbirler şöyle sıralanıyor:
– Hatay’da evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişiler tespit edilerek, öncelikli olarak il sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine yerleştirilecek. İlgili kişilerin, kamu kurumu misafirhanelerine yerleştirilememeleri halinde pansiyon, otel ve benzeri yerlerde konaklamaları veya bir mekânın bu kişilere salgın tehdidi ortadan kalkıncaya kadar tahsis edilmesi sağlanacak.
– Konaklatılma öncesi ve konaklama sırasında, periyodik aralıklarla sağlık kuruluşlarından destek alınarak bu kişilerin kontrollerin yapılması, hastalık, bulaşma yolları ve alınabilecek kişisel tedbirler konusunda bilgilendirmenin yapılması sağlanacak.
– Konaklatılan kişilerin temizlik, sağlık, temel gıda, giyim ve diğer ihtiyaçları giderilecek. Bu kapsamda oluşan giderler de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkânları çerçevesinde karşılanacak.
– Sağlık Bakanlığı’nın salgın ile ilgili duyuruları takip edilerek, uygulamaya ilişkin talimatlara riayet edilecek. Şüpheli durumlar olması halinde, ivedilikle sağlık hizmet birimlerine bildirilecek. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ