Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

İl Müdürü Kenan Sert’ten KOBİ’lere; Başvuru için son gün 20 ekim!

İl Müdürü Kenan Sert’ten KOBİ’lere; Başvuru için son gün 20 ekim!
  • 06.10.2017
  • 1.193 kez okundu

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı hakkında katılımcı Kobiler ile İTSO üyelerine bilgi veren KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, proje çağrısı için başvuru sisteminin 20 Ekim’de kapatılacağını söyledi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Halil Şahin Meclis Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısında, KOBİ temsilcileri yanı sıra İTSO üyelerine yönelik konuşan ve KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek programı hakkında merak edilen soruları cevaplandıran KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, “Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapatılacak” dedi.
-HEDEF, KOBİLER-
Sine vizyon destekli olarak yaptığı konuşmasında, “Misyonu, KOBİ ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak olan KOSGEB tarafından, bu anlayış doğrultusunda, imalat sanayiinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olacak KOBİ’lerin desteklenmesi için ‘Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobi’lerin Payının Arttırılması’ konulu proje çağrısı hazırlanmıştır” diyen KOSGEB Hatay İl Müdürü Kenan Sert, proje çağrısının hedef kitlesinin imalat sektöründeki KOBİ’ler olduğuna işaret etti.

-GEREKENLER-
Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerektiğini söyleyen İl Müdürü Kenan Sert, “Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300.000 TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir” diye konuştu.
-DESTEKLER-
Sert, desteklerle ilgili olarak da şu bilgilere yer verdi:
“Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir. İşletmelerin, aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler ‘çağrı kapsamında’ desteklenecek olup, proje çağrısının toplam bütçesi 500.000.000 TL’dir.
Başvuru kılavuzu ve programın uygulama esasları, www.kosgeb.gov.tr adresinde ‘Destekler’ menüsünden ‘KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı’ alt menüsü seçilerek incelenebilecektir. Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapatılacaktır. Son başvuru tarih ve saatinden önce onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve 2016 KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler, veri tabanı giriş şifreleri ile sisteme girerek başvurularını oluşturabilecektir.”
Tamer Yazar

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ