Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İlgimi Çekti

Zeycan Leyla
Zeycan Leyla
  • 09.06.2018
  • 557 kez okundu

Merhaba…

Sadece seçimden seçime değil de keşke her zaman vatandaşa bu kadar cömert davranılsa vatandaşın yaşam koşuları hafifler, yüzü gülerdi, hayatın keyfini çıkarır çoluğu çocuğu ailesiyle daha çok ilgilenebilir , sıkı bağlar kurardı.

Bunları söyleme sebebim …

Çocukların korunmaya, kollanmaya ve sahip çıkılmaya desteklenmeye her zaman ihtiyaçları var. Geçmişte , şimdi ve gelecekte. Bu yüzden istikbal yaratan projeler çok ama çok daha önemli.

Şanslı olan çocuklar, ailelerinin kanatları altında eğitimi sağlanıyor, korunuyor, istikbali kurtarılıyor ama ekonomik durumu zayıf ya da dağınık ailelerin çocuklarının sahipsizliği içler acısı. Hayata tutunmayı öğrenemiyorlar, kayboluyorlar. Hayatımda bu kadar çöp karıştıran çocuk ( kişi) görmemiştim. Eskiden tek tük geceleri kimseye görünmeden çekine çekine çıkıyordu insanlar. Şimdi o kadar NORMALMİŞ gibi görünüyor ki sanki herkes alışmış. Yazık bu insanlara ve onun bunun eline düşen, kötü alışkanlıklara sürüklenen ,kendini koruyamayan çocuklar, gençler için hayat ve istikbal yaratacak projeler aslında her devirde en çok ciddiye alınması ve uygulanması gereken konulardır.

Seçim vaatleri arasında muhteşem bir proje anlatılıyor. İnşallah doğrudur. Çok ilgimi çekti. Ara eleman yetiştirecek,teknoloji okulları projesi. Kaç çocuk kurtulur. Kaç aile kurtulur. Tercih karmaşasından kurtulur huzur bulur. Milyonlarca çocuk , milyonlarca gencin kurtulması demek. Buda toplumun büyük bir çoğunluğunun kurtulması , rahatlaması anlamına geliyor.

Genç nüfusun bu kadar yoğun bir ülkede gençlere ve gençlerin eğitim ve istikbalinin yatırım yapılması bir ülkenin kalkınmasını sağlayacak gücü bile yaratır.

Hoşçakalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ