Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

İlimizden elinizi çekin…

İlimizden elinizi çekin…
  • 22.03.2019
  • İlimizden elinizi çekin… için yorumlar kapalı
  • 962 kez okundu

Turizm Derneği, Hatay’la ilgili “terör” algılarına sert çıktı…

Show TV kanalında gösterilen bir dizide, ilimiz Hatay ile ilgili “Terör Kenti” algısı yaratabilecek söylem ve açıklamalara sert çıkan Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, “İlimizden elinizi çekin” uyarısı yaptı.
Turizm Derneği Başkanı Nacioğlu, ilimizin; hoşgörüsüyle, misafirperverliğiyle ve kardeşliğiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış serhat bir şehir olduğunu hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Hatay, üç semavi dinle dünyaya örnek olmuş kadim bir şehir. Şehrimize gelen yerli ve yabancı turistler, ilimizin güzelliklerine, sıcaklığına ve zengin mutfağındaki yemeklerine hayran kalarak ayrılmaktadırlar. 2018 yılında turizmde iyi geçirdiğimiz sezonu, 2019 yılında daha da katlayarak geçirmek istiyoruz. Bununla ilgili şehrimizin tanıtımını yaparken ve 2019 yılında hedeflediğimiz turist sayısının 4 milyona ulaşması için uğraşlar verirken, birileri çıkıp şehrimizi terör bölgesi göstererek, halkının da teröre destek verdiği gibi aslı astarı olmayan senaryolarla ilimizi kötülemeye çalışıyorlar. En son Pana Film ekibinin çektiği ve Show TV kanalında her Pazar yayınlanan Nöbet dizisinin ilimizi ne kadar kötülediği ve zarar verdiği aşikârdır.
Hatay ilimizde olmamasına rağmen; Elmalı İlçesi diye hayali bir ilçe senaryosu, kalkın teröre destek verdiği, aşiretlerin karakol bastığı gibi kötü yansıtmalar, ilimizin tüm değerlerine, turizmine, esnafımıza ve birçok alana zarar vermektedir. Huzurlu ve güvenli bir şehir olmasına rağmen, yıllardır ilimizle ilgili aslı astarı olmayan asparagas haberlerin çıkması, burada yaşayan halka, ilin Valisine saygısızlıktır.
Hatay insanı, birçok dine sahip olmasına rağmen; vatanı, milleti ve bayrağı için her zaman canını koymaya hazırdır. Unutulmasın ki, bu şehre fitne, fesat ve kin tohumları ekmeye çalışan kim olursa olsun, yaptıkları şamar gibi yüzünde patlar. Hatay halkı olarak bize yapılan ithamlarla ilgili, gerek görsel ve gerekse yazılı basında tepkilerimizi koymalıyız. Tüm Hataylılar ve Hatay sevdalıları, Show TV kanalında yayınlanan Nöbet dizisindeki Hatay ilimizin kötü gösterilmesiyle ilgili tepkinizi koyun, RTÜK’e şikâyette bulunun. Dizi güzel olabilir, seyircisi yüksek olabilir. Ama söz konusu Hatay ilimizse, gerisi teferruattır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ