Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İlk davetlisi Vali Doğan oldu…

İlk davetlisi Vali Doğan oldu…
  • 09.02.2019
  • 702 kez okundu

10 yaşında kitap yazdı, imza günü düzenledi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 4. sınıf öğrencisi Asil Eliçe Korkmaz’ın yazıp resimlediği kitabının imza günü davetini geri çevirmedi.

Antakya’da, Bilim Sanat Merkezi’nde 4.sınıf öğrencisi olan bir kız çocuğu kitap yazdı. Asil Eliçe Korkmaz adlı kız öğrenci, yazdığı kitap için imza günü düzenlerken, Vali Rahmi Doğan’ı da davet etti. Vali Doğan da duyarlılık gösterdi, yoğun iş temposuna rağmen zaman ayırdı ve imza gününe katıldı.
Hatay Bilim ve Sanat Merkezi’ne giden Vali Doğan, Asil Eliçe Korkmaz ve arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılandı. İlk olarak Bilim-Sanat Merkezi öğrencilerinin hazırladığı resim sergisinin açılışını yapan Vali Doğan ve beraberindeki heyet, daha sonra sergiyi gezerek, eseri hazırlayan öğrencilerden tek tek eserleri hakkında bilgi aldı.
Ardından, Asil Eliçe’nin yazıp resimlediği “Turuncu Balık” isimli kitap için düzenlen imza gününe katılarak, adına imzalanan ve kendisine hediye edilen kitabı alan Vali Doğan, öğrencilerin müzik dinletisine de katıldı.
İmza günü ve resim sergisi açılışında, Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Bilim-Sanat Merkezi idareci, öğretmen ve öğrencileri de hazır bulundu. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ