Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

İlk elektronik devremi 9 Yaşında Yaptım

İlk elektronik devremi 9 Yaşında  Yaptım
  • 01.01.2020
  • 225 kez okundu

Dünyada en fazla kullanılan 1 milyon web sitesinin yarısından fazlasına güvenlik hizmeti veren Comodo Siber Güvenlik Şirketi kurucusu Melih Abdulhayoğlu, Antakyalı olması nedeniyle Hatay kamuoyunun da gündeminde.

Aslen Antakyalı olan ve bu özelliği nedeniyle Hatay kamuoyu tarafından yakından izlenen, Comodo Siber Güvenlik Şirketi kurucusu Melih Abdulhayoğlu, “İlk elektronik devremi 9 yaşında yaptığımı hatırlıyorum. Tabii 1970’lerde elektronik malzemeyi nerden bulacaksın? Allah’tan, bizim apartmanın altında televizyoncu bir Süleyman abi vardı. Onun dükkânından elektronik parçalar alıp, o yaşlarda kendimce bir şeyler yapardım. Elektronik, benim hobimdi. Hala öyle. Bu hobiyi kullanarak, bugünkü şirketleri kurdum” dedi.
Yaşamını ve kariyerini şekillendiren teknolojiye dair konuşurken, yeni savaş alanının ‘Siber Dünya’ olduğunu dile getiren Melih Abdulhayoğlu, bu konuda oldukça net bir tespit yaptı:
“Ülkeler nerede savaşır? Havada, karada, denizde ve son olarak da uzayda. Şimdi buna beşinci bir alan daha eklendi! Siber dünya. Siber dünya, gerçekten devletlerin savaşabileceği bir alana dönüştü. Her şeyimiz sibere bağlı. Mesela Rusya ile Gürcistan arasında 10 yıl önce yaşanan gerginlikte bunu gördük. O zaman medyaya da çokça yansıdı. Devlet destekli bilgisayar korsanları, Gürcistan’daki altyapı sistemlerine saldırdı. Ülkeler, bunu yapıyor artık ve herkesin korunması lazım.” Tamer Yazar-AA

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ