Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

İlk Etap sürüyor… Vatandaş memnun

İlk Etap sürüyor… Vatandaş memnun
  • 30.06.2020
  • 500 kez okundu

Antakya Belediyesi tarafından Bakanlık destekli olarak sürdürülen Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.

Eski yapıların restorasyon süreçlerini başarılı bir şekilde sürdüren ve tamamladıkları çalışmalar konusunda vatandaşta memnuniyet yaratan Antakya Belediyesi, Bakanlık destekli olarak sürdürdüğü Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi’nin ilk etabında sona yaklaşıyor.
Sarımiye Camii ile Uzun Çarşı arasında belirlenen yapılarda hayat geçirilen çalışma için konuşan vatandaşlar, eskinin kent anıları adına şunları dile getirdiler:
J.M. >> Yaşım kadar eski bir evde oturuyorum. Keşke bizlerin evlerini de böyle güzelleştirseler. Baktıkça için açılıyor. Yapanların emeğine sağlık. Anılar… Anılar… Eskileri hatırlamamak mümkün mü!
Ç.V. >> Trafiğin de bir gün kalktığını düşünürseniz, bu cadde, Antakya’nın en popüler turizm destinasyonu olmaya aday. Uzun yıllar kimsenin aklına gelmeyen bir cadde, şimdilerde ‘gelecek’ hayali kurdurtuyor.
G.P. >> Büyüklerimizden dinledik hep, eski Antakya’yı. Bize kalanlar mı? Eski evler! Yıkık binalar! Terk edilmiş kocaman bir şehir! Aslında bakılması güzel de, her yerin kafe, restoran olmasını çok sevmiyorum. Kültür adına bir şey yok! Bence bu konuyu rafa kaldırmasınlar. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ