Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

İlk Etapta 10.000 Kitap!

İlk Etapta 10.000 Kitap!
  • 01.01.2019
  • 625 kez okundu

Kurdele kesildi, herkes eline kitap alıp okudu…

Altınözü Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi ve Danimarka Mülteci Konseyi işbirliğiyle, Altınözü Belediyesi Kültür Kitap Cafe ve Restaurant’ta yapımı tamamlanan İlçe Halk Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı. Açılış programına; Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Danimarka Mülteci Konseyi Hatay Bölge Müdürü Fatma Chehidi, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Kütüphane açılışı sonrası konuşan Kaymakam Bülent Uygur, şu bilgiyi verdi:
“İlçemizde mevcut bulunan halk kütüphanesinin fiziki yeterliği bulunmadığından, Altınözü Belediye tarafından yapılan Kültür Cafe ve Restaurant binasında, fiziki durumu iyi ve öğrencilerimizin ders çalışabileceği bir alana taşınmasına karar verdik. Bugün burada, Danimarka Mülteci Konseyi tarafından finanse edilen İlçe Halk Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kütüphanemizde şuan 10 bin kitap ve 5 adet bilgisayar öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. İçerisinde, ders çalışma alanları ve kafesi bulunan kütüphanede, geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha iyi koşullarda kütüphane hizmetinden faydalanacaktır. Değişen, gelişen ve güzelleşen Altınözü ilçemizde, sadece üst ve alt yapı faaliyetlerde değil, sosyal ve kültürel faaliyetler de gelişmektedir. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni ilçe halk kütüphanesi ilçemize hayırlı olsun.”
Kaymakam Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı, kütüphanenin Altınözü ilçesine hayırlı olması temennisinde bulunarak, açılış kurdelesini birlikte gezdi. Bu arada; İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı, Danimarka Mülteci Konseyi Başkanı ile diğer yetkililer, açılışın ardından ellerine birer kitap almak suretiyle kitap okudu. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ