Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

İlk ıslak imza

İlk ıslak imza
  • 08.02.2017
  • 1.565 kez okundu

Antakya Belediyesi “Kentsel Dönüşüm Projesi”nde yeni adım:
İlk ıslak imza
Proje’nin Meclis’te kabulü ile ilk ıslak imzayı Ali Boyar attı
Antakya Belediye Meclisi, Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulama Yönetmeliği’ni kabul etti. Meclis’in Pazartesi günkü toplantısında oturuma katılan tüm üyeler Proje ‘ye ‘EVET’ dedi. Pazartesi günkü oylamanın ardından, Antakya Belediyesi, yörede ilk sözleşmeyi yöre sakini Ali Boyar ile yaptı. Başkan İsmail Kimyeci ile yöre sakini Ali Boyar, mukaveleye birlikte imza attı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:
“Kentsel dönüşüm projemiz, Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle onaylandı. Böylelikle hak sahibi vatandaşlarla resmi sözleşme imzalama süreci resmen başladı. İlk ıslak imzalı sözleşme ise Emek Mahallesi sakini Ali Boyar ile törenle gerçekleşti. Resmi sözleşme için, hak sahibi vatandaşlarımız, Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne başvurabilecekler.”

İmza törenine AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Karakaplan ve Daire Müdürleri katılım gösterdi. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:
“Emek ve Aksaray Mahallemizde, 350 dönümlük alanda toplamda 82 adet apartman bloğu yapacağız. Bu alanda; yollarıyla, otoparklarıyla, yeşil alanlarıyla, kent meydanıyla, sosyal tesisleriyle, spor alanlarıyla, yürüyüş parkurlarıyla yeşillikler içinde bir Antakya için örnek bir mahalle inşallah hayata geçirmiş olacağız. Bu bağlamda hükümetimizin, teşkilatımızın desteğiyle önce proje onaylama yetkisini aldı. Ardından, yaptığımız projeleri bakanlığa sunduk. Bakanlığımız, projeyi gerçekleştirmemiz için kendi yetkisini tarafımıza verdi. Projelerimizi Belediye Meclisi’mizde onaylattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın, Hükümetimizin, Milletvekillerimizin, teşkilatımızın arzu ettiği gibi, 1. derece deprem bölgesinde olan Antakya’mız bu konuda sıkıntı çekmesin, olası bir depremde can ve mal kaybı olmasın diye, hızlı ve güvenli bir şekilde örnek bir kentsel dönüşüm yapılması arzusunu biz Antakya Belediyesi olarak yerine getirmenin heyecanı içerisindeyiz.

Şu an 4. ve son safhadayız. Bizlere ilk müracaatını yapan, Emek Mahallesi sakinlerimizden hak sahibi Ali Boyar amcamızdan ıslak imzalı ilk karşılıklı resmi sözleşmemizi bugün burada imzalıyoruz. Ben, şahsınızda, hükümetimizin desteklerinden dolayı milletim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hak sahibimiz Ali Boyar amcamıza, memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ