Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,94 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

İLK’lere imza atma sırası

İLK’lere imza atma sırası
  • 02.07.2019
  • 298 kez okundu

Bir kez daha İSTE’de…

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) bünyesinde, Türkiye’de bir ilk olan “İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operasyonları Programı” açılıyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), “Teknoversite” vizyonuna uygun çalışmalarıyla farkındalık oluşturarak ilklere imza atmaya devam ediyor, teknolojik tabanlı faaliyetlerini ve yapılanmasını ise sürdürüyor. Bu yapılanma içerisinde, son olarak, Sivil Havacılık Yüksekokulu’nu Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne dönüştüren İSTE, şimdi de, kullanımı her sektörde ve alanda gün geçtikçe yaygınlaşan İnsansız Hava Araçları Teknolojisi ve Operasyonları ile ilgili olarak yeni bir bölüm daha açıyor.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu ile Eskişehir Teknik Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu’nda, ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahip, “İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operasyonları Programı” açılması kararı aldı.
Konu hakkında kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Ülkemiz, İHA/SİHA ve ilgili teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanımı konusuna büyük önem vermektedir ve bu konuda önemli bir ilerleme kaydetmiştir. Bu nedenle, yerli ve milli İHA/SİHA teknolojileri ve operasyonlarına yönelik olarak üniversitelerde de eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapılması, nitelikli uzmanlar ve teknik elemanlar yetiştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operasyonları Programı’nın ilk kez İSTE’de açılmasının uygun görülmesinden ve bu misyonun Eskişehir Teknik Üniversitesi ile birlikte İSTE’ye verilmiş olmasından gurur duyuyoruz” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ