Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İlkokullarda var

İlkokullarda var
  • 27.02.2020
  • 619 kez okundu

Beceri, Drama, Zeka Atölyeleri…

Antakya İlkokulu’nda, ‘Tasarım-Beceri Atölyeleri’, düzenlenen bir törenle hayata geçti. Çok Amaçlı Tasarım ve Beceri Atölyesi (Salon Sporları Atölyesi, Beceri Atölyesi ile Drama ve Zeka Oyunları Atölyesi, Robotik Kodlama Sınıfı) açılışına Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko ve okul müdürleri katıldı.
Törene katılan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, şu konuşmayı yaptı:
“Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un 2023 Eğitim Vizyonu’nu açıklamasıyla beraber, orada yerini alan Tasarım-Beceri Atölyeleri ile ilgili olarak, biz de ilimizde bunu mümkün olduğunca tüm okullarımıza yayarak, çocukları sadece sınava değil, hayat başarısına hazırlamak; sadece soru çözen değil, sorun çözen çocuk yetiştirmek ve hepsinden önemlisi de, sorunlu değil, sorumlu gençler yetiştirmek istiyoruz.
İlimizde, öğrencilerin öğrenmesine olan etkileri araştırarak, hem atölyelerin sayısını ve hem de öğretmenlerimizin yetkinliğini arttırma noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Çocuklarımız daha neşeli bir ortamda, birbirleriyle uyum içinde, hayatta ihtiyaç duyacakları becerileri burada geliştiriyorlar. Antakya İlkokulumuzda olduğu gibi, tüm okullarımızı atölyelerle donatarak, hayata daha hazır fertler yetiştirmeye çalışıyoruz. Görüyoruz ki, öğretmenlerimiz de istekli, çocuklarımız da severek bu atölyelerden en iyi şekilde istifade etmeye çalışıyorlar. Bu atölyelerimizin okulumuza kazandırılmasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve velilerimizi kutluyorum.” -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ