Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İLO Destekli Proje:

İLO Destekli Proje:
  • 07.11.2018
  • 446 kez okundu

40’ı Suriyeli 80 Kişiye Tarım Eğitimi…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğinde, 40’ı Suriyeli toplam 80 genç işsize tarım eğitimi dersi verilecek.
ATSO, konuyla ilgili şu bilgilendirmeyi yaptı:
“Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Şubesi işbirliğinde, Hatay’da yaşayan genç ve yetişkin Suriyeli mülteciler ile mesleği olmayan işsiz vatandaşlarımıza mesleki eğitim vermek amacıyla, ‘Türkiye’de Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların İş Gücü Piyasasına Katılımının Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile ATSO arasında 2 yıl süreli bir protokol imzalanmıştır.
Proje kapsamında, yaşları 18-47 arası ( kadın-erkek) 40 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 40 Suriyeli sığınmacı olmak üzere toplam 80 kursiyere; örtü altı sebze, sulamacılık, bahçe bakımı ve zeytin yetiştiriciliği alanlarında mesleki eğitimler verilecektir. Eğitimler, Altınözü Hacıpaşa’da kiralanan 4 dönümlük arazide verilecektir.
Projenin ilimize hayırlı olmasını dileriz.”
Ayrıntılı bilgi için, ATSO Proje Koordinasyon Müdürlüğü’nün 03262165800 (dahili 115) nolu telefonuna ulaşılabileceği duyuruldu.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ