Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

İmza tatlısını minikler yaptı

İmza tatlısını minikler yaptı
  • 16.11.2019
  • 440 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı Projesi kapsamında, workshop etkinliklerinin startını verdi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Hatay Gastronomisini tescillemesiyle birlikte, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşsiz tatlarında her medeniyetin izini taşıyan Hatay Mutfağını gelecek kuşaklara aktarmak için gerçekleştirilen çalışmalara hız verdi.
Bu kapsamda bir workshop etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’nin ilk konuğu, Özel Ata Koleji öğrencileri oldu. Hatay’ın imza tatlılarından birisi olan peynirli künefe, Ata Koleji’nin minik öğrencilerinin emeğiyle hazırlandı.
Hatay Öğrenen Şehirler Koordinatörü Fatma Dodurka, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Öğrenen Şehir Projesi kapsamında workshop etkinliklerini başlattıklarını duyurdu.
Dodurka, sözlerinin devamında, “Hatay’ın lezzetlerini tanıtmak için workshop etkinlikleri yapacağız. Bugün itibariyle başladığımız etkinliklerimiz, farklı yaş ve gruplarla devam edecek. Kentimizin birçok ilçesinde yapmayı planladığımız atölye etkinliklerimizi yurtdışında da gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hatay’ın lezzetlerini tanımayan ve tatmayan kimse kalmasın istiyoruz” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ