Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

İmza ve Söyleşi Günü

İmza ve  Söyleşi Günü
  • 23.11.2017
  • 1.183 kez okundu

Yazar Gülten Dayıoğlu, hafta sonunda Taha Barutçu Kitabevi’nde düzenlenecek olan imza ve söyleşi gününde Antakyalı okurlarla bir araya gelecek.

Ünlü Yazar Gülten Dayıoğlu, elli dört yıllık yazarlık hayatındaki tecrübelerini, tüm güzel anılarını Antakyalı okuyucularla paylaşmaya hazırlanıyor. 25 Kasım Cumartesi günü saat 10.00-14.00 arasında Taha Barutçu Kitabevi’nde düzenlenecek olan imza ve söyleşi gününde Antakyalı okurlarla bir araya gelecek olan Yazar Dayıoğlu, çocuk ve gençlik edebiyatı alanında kitapları milyonlarca kişi tarafından okunan, ‘üç kuşağın yazarı’ olarak biliniyor.
-OKUMAK, SOLUMAK GİBİ-
Daha önceki bir konuşmasında, kitap okumanın yemek, içmek, solumak gibi olması gerektiğine işaret eden Dayıoğlu, şu değerlendirmelerde bulunmuştu:
“Boş zamanlarında okumak değil… Bunu bir yaşam biçimi edineceğiz. Kitap okurken, önce konuya kaptıracaksınız kendinizi. Sonra öyle bir bilinç oluşuyor ki; tadı, lezzeti ve sindirimiyle vücudunuz emmeye başlıyor. Kitap, bizim sözcük dağarcığımızı zenginleştiriyor. Cebini dolduracaksın ki harcayabilesiniz. Bizim Kütahya’da güzel bir söz vardır; ‘O kadar güzel konuşur ki, lafı cebinden harcar.’ Okumaktan maksat ezberlemek değil. Bir atasözü vardır; ‘Ödünç akıl cepten düşer.’ Ne derler? ‘Kitap gibi konuşuyor.’ İşte o kişi o mertebeye ulaşmış kişidir.
Kitaplar benim gözümde yaşam koçudur. Bize, hayatın her türlü halini, değişik tipleri bizlere öğretir. Çok kitap okuyan kişi, insan sarrafı kesilir. Hangi meslekten olursanız olun, eğer kendinizi çok güzel sözcük ve cümlelerle ifade edebilirseniz hiç kimse sizin sırtınızı yere getiremez. Aynı zamanda, lütfen olgun ve mütevazı olunuz. Kitaplar, geçmişten ders almanızı, geleceğe yönelik hayal kurmanızı sağlar. Aşı gibi, hayata karşı bağışıklık kazandırır. Bunlara sahip olan kişilere baktığınızda, suyun başında olan kişiler olduğunu görürsünüz.” -Tamer Yazar-

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ