Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

İnce ‘coştu, coşturdu’

İnce ‘coştu, coşturdu’
  • 28.03.2017
  • 1.683 kez okundu

CHP’nin “Cesur Yürek” lakaplı Milletvekili Muharrem İnce; Antakya, Kırıkhan ile İskenderun’daki referandum çalışmaları kapsamında Hatay halkı ile buluştu. İnce’nin gittiği yerlerde yer yerinden oynadı. CHP’nin ağır toplarından Muharrem İnce, Hatay’da beklemediği kalabalıklarla karşılaşınca da coştu, coştukça da mitinglere katılan on binlerce kişi de coştu. Muharrem İnce’yi en yüksek kalabalık ise İskenderun Anıt Meydanı’nda karşıladı. İnce’yi dinlemek için gelen 25.000 civarında kişi başından sonuna kadar alanda kaldı, ‘HAYIR’ sloganları attı.
CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin Antakya, Kırıkhan ile İskenderun mitinglerindeki konuşmalarında verdiği mesajlardan özetler şöyle:

“Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinden 12’sini, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) ise 6 üyesini Cumhurbaşkanı atayacak. Yani devletin başı, yargının başı, yürütmenin başı, milletin başı, ordunu başı, her şeyin başı. Böyle bir şey olabilir mi? Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun adı değişiyor. ‘Yüksek’ yazıyor ya, o ‘yükseği’ kaldırmış. Ondan yüksek kimse olamaz… ‘Yüksek’ sözüne bile dayanamıyor. Hakimler ve Savcılar Kurulu… Bir de ne yazıyor biliyor musunuz? ‘Cumhurbaşkanı Meclis’e mesaj verir’ diyor. ‘Bilgi verir’ derse küçülmüş oluyor. ‘Mesaj verir’ derse üst perdeden bakıyor. ‘Mesaj verir’ yerine aslında ‘ayar verir’ diye yazacaklarmış da, ayıp olur diye yazmamışlar…
Ülkücüler ‘hayır’ veriyor, bunu görüyorum. Saadet Partililer ‘hayır’ veriyor, bunu görüyorum. Doğruyol Partililer ‘hayır’ veriyor, bunu görüyorum. Ama Parti yönetimine rağmen dik duran, gençliğimde kavga ettiğim ülkücüleri kutluyorum. Onlara alkış istiyorum.”
CHP’nin Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Hatay konuşmalarında, referandum kararı öncesi TBMM’deki görüşmelerde oylamalarla ilgili bilgi verirken, “Meclis’teki anayasa değişikliği oylamasında ben oyumu gizli kullandım. Anayasa’nın emri bu. Gittik oyumuzu gizli verdik. Kimseye yaranma gibi bir derdimiz yok. Anayasa, iç tüzük ‘Gizli’ diyor. Biz de gizli yaptık. Peki, FETÖ’cü general var mı? Var. FETÖ’cü hakim var mı? Var. FETÖ’cü savcı var mı? Var. Ne tesadüf! FETÖ’cü Milletvekili yok! Bak ben İskenderun’dan haykırıyorum… Ey Cumhuriyet Savcıları, açık oy kullanan milletvekillerinin hepsi FETÖ’cüdür.”
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Muharrem ince’nin mitinglerindeki konuşmalarından sonra değerlendirmesini sosyal medyadan şöyle yaptı:
“Buğday taneleri nasıl duruyorsa başakların içerisinde, memleket sevdamız da öyle… Sorumluluğu birlikte aldığımız bu yolda onurlu ve başı dik yoldaşlarım bir destanı, bir hikayeyi yeniden yazıyoruz.
26 Mart Pazar günü CHP Yalova Milletvekilimiz Sayın Muharrem İnce’nin İlimize gerçekleştirdiği program kapsamında CHP Antakya İlçe Başkanımız Sayın Hasan Ramiz Parlar’a, CHP Kırıkhan İlçe Başkanımız Sayın İsmail Karaoğlan’a, CHP İskenderun İlçe Başkanımız Sayın Yusuf Mansuroğlu’na ve her anımızda bizi yalnız bırakmayan değerli Hatay halkımıza göstermiş olduğunuz özveriye ve en yüksek sesten ‘HAYIR’ diyen binlerce hemşerime teşekkür ederim.”
-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ