Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

İNGİLİZCE de eklesek mi?

İNGİLİZCE de eklesek mi?
  • 08.10.2020
  • 189 kez okundu

‘Hatay Şehir Müzesi’ tabelasının kadim kent kimliğindeki eksikliği, gelen yabancı misafirler için tamamlasak mı?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Hatay için programlanması beklenen bir ziyareti kapsamında açılışı ‘bir kez daha’ gerçekleştirilecek olan Hatay Şehir Müzesi, şu ana kadar vatandaşlardan tam not alırken, içeriğindeki zenginlik ve detaylardaki görsellikle de misafirlerini mutlu ediyor.
Mevcut çalışmanın ‘müzecilik’ sunumu noktasında duran bir turizmci ise yapılması gereken bir detaya işaret ediyor.
“Ne yazılanlar, ne anlatılanlar, ne eleştiriler çok yerini bulmasa da, biz yine de söyleyelim. ‘Hatay Şehir Müzesi’ tabelamız güzel, girişin tepesine kocaman harflerle ‘Müze’ yazmak da ama… Bir de bu işin ‘İngilizce’ kısmı var. Bu kısmı hep atlıyoruz ya da çok önemsemiyoruz. Ama olursa da iyi olur, diyelim mi? Bakarsınız, bu defa önerimiz yerini bulur!”
-NELER VAR?-
Müze içindeki Sergi Salonu 1’de; Hatay’ın tarihçesi, genel anlamda Hatay, dinler, bir aradalık temaları, Sergi Salonu 2’de; Ticaret konusu, Sergi Salonu 3’te; Üretim teması, Sergi Salonu 4’te; Hatay gündelik hayat ve giyim kültürü, Hatay evi avlu kültürü, Hatay evi hane kültürü temaları, Sergi Salonu 5’te; Hatay’ın yemek kültürü teması işlenmiştir. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ