Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

İnsan Gâfil, “Zaman” ise Herşeyi Gösterendir

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 09.06.2021
  • 369 kez okundu

Sanatçı olmak isteyen bir ÇOCUK ve razı olmayan bir aile hayal edin…Eşinden acı çeken ve ayrılmak isteyen bir KADIN ve bunu men eden bir toplumu düşünün… Veya sırf mezhebi farklı olduğu için, o ülkede itilen bir İNSAN gözünüzün önüne getirin!… SONUÇ MU?

ACI YAŞAMLAR, KÖTÜ YOLLAR ve İNSANLLIK DIŞI davranışlarla karşı karşıya kalan bir Toplum meydana gelecektir. “UMUDU ÖLDÜRMEK” kimsenin haddine değildir ama ne yazık ki manevi baskılar ve zorbaca tutumlarla, milyonlarca insanın hayatına kıyılmaktadır. Dolaylı olarak yapılan bu eziyetler;  zaman ile ortaya korkunç gerçekleri gözler önüne serdiğinde, şaşkınlıktan dumura uğruyoruz.

Oysa hepimiz birer tuğla koyarak, o duvarları bizlerde örüyoruz ne yazık ki, sadece bunu kabullenmiyoruz.

Evrensel bir dil olan Hakiki SANAT,

İnsan yaşamını zenginleştirmekle kalmaz, terapi özelliği ile de depresyondan da uzak tutar…

Özellikle şiddet gördüğü için kocasından boşanmak isteyen kadın; sonunun ölüm bile olabileceğini “anladığı” için KURTULUŞ ile hayatını geri kazanır…

Ve sırf dini, ırkı, dili farklı olan İNSANI hor görmek ve küçümsemekle, kendi değerimizi de düşürmüş oluruz. Çünkü O yabancı İnsan da, bizim mayamızdan oluşmuş bir varlıktır. Ve ayna misali hepimiz, birbirimizin yansıması olduğumuza göre, bugün başkasına yaptığımızı yarın bizler de yaşarız, yaşatılırız… İlâhi Adalet er geç yerini bulur çünkü.

Ülkemizde, Sanat olması gereken noktada değil belki ancak sıkı eğitimle, o kültüre ulaşabilmemiz mümkündür.

Kadın hak ettiği konumda değil ama yavaş yavaş muasır medeniyet seviyesi ile o konumuda yakalamak mümkündür. Maalesef Anadolu toprakları; kadim olan birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasına rağmen, mozaik gibi birbirimize tam olarak aplike olmuş değiliz ancak zamanla birbirimizle bir “bütün” olacağız.

Huzur dolu, sevgi dolu bir DÜNYA, elbette “zaman” içindeki gizli ZAMANLARDA gerçekleşecektir.

Bugün dediğimiz şey; sonsuz geçmiş ve gelecek okyanusunda küçücük bir DAMLA değil midir? Gâflet denizinde boğulmamak en büyük “akıllılıktır”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ