Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İnsanları ayrıştırmadan 15 ilçede hizmet ediyoruz …

İnsanları ayrıştırmadan 15 ilçede hizmet ediyoruz …
  • 09.03.2019
  • 790 kez okundu

Başkan Savaş’a Kırıkhan’da yoğun ilgi …

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Millet İttifakı Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Erhan Yavuzyılmaz, Kırıkhanlı hemşehrileriyle bir araya geldi.
Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ziyarette Kırıkhan halkının büyük sevgi ve teveccühü ile karşılanan Başkan Savaş, Hatay halkının desteği ve hayır duası ile her türlü zorluğun üstünden geldiğini ifade etti.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’a gerçekleştirdiği hizmetler için teşekkür eden Millet İttifakı Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Erhan Yavuzyılmaz, Hatay’ı uluslararası alanda tanıtan Başkan Savaş’ı desteklediklerini belirtti.
Kırıkhanlı hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Savaş, “31 Mart’ta hem büyükşehir hem de Kırıkhan’da zafer akşamı kutlayacağız. Bütün Kırıkhan’daki hizmetlerimizi bütün insanlarımızı kucaklayarak birlikte yapacağız. Biz insanlarımızı ayrıştırmadan Hatay’ın 15 ilçesine hizmet ediyoruz. Mecliste azınlıktaydık. Mecliste çoğunluğu sağlamamız lazım. Bunun için hem Kırıkhan hem de büyükşehir belediye başkanı ve meclis üyelerinin seçimi bizim için çok önemli. Ben Kırıkhan’da güçlü bir meclisin ve başkanın olacağına eminim” dedi.
Güven duygusunun hayatta çok önemli olduğunu vurgulayan ve hemşerileri ile arasındaki bu bağ ile hareket etmeye devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “31 Mart günü 5 saniyenizi bize ayırın biz 5 yılımızı size feda edelim. Hep birlikte bütün köylerimizin ihtiyaçlarını gidereceğiz. Sevgi, güven ve huzur için çalışıyoruz. Mısır, Libya ve Suriye’de huzur nasıl gittiyse bir daha gelmiyor. Bu nedenle biz huzurumuza birlikte sahip çıkacağız. Tabi ki partiler önemli ama bu seçim parti seçimi değil. Belediye başkanları ve muhtarlıkta partiden çok kişinin karakterin, kalitesine ve vizyonuna bakılır. Seçilecek kişinin ayak izlerinin temiz olması lazım. Size yalan söylememesi ve fitneden uzak olması lazım. Manevi fedakârlıktan kaçınmayan, sizin gibi düşünen ve memlekete hizmet edecek birini seçeceksiniz. Biz 10 yıldır belediye yönetiyoruz, ayak izlerimiz de hemşehrilerimin de bana bakış açısı belli. Her ne hikmetse benimle ilgili komplo üretiyorlar. Demek ki biz büyük adammışız. Biz sabırlıyız ve bu şekilde yarışı götüreceğiz. Mantık ve kalbinizdeki hissiyata göre oy verin. Bizim insan sevgimiz ve hizmet aşkımız var. Allah nasip ederse 31 Mart’tan itibaren sizlere hizmet etmeye devam edeceğim.
Konuşmalarının sonunda Suriye konusuna değinen Başkan Savaş, “Suriye konusunda siz ne düşünüyorsanız ben de öyle düşünüyorum. Çözüm için ne konuşmamız gerekirse konuşmaya devam edeceğiz. Gelecekte bizim çocuklarımızın öz yurdunda garip olmalarını istemiyoruz. Ben hepiniz adına konuşmaya devam edeceğim. Daha huzurlu bir Hatay için 31 Mart’ta tavrımızı sergilememiz lazım” dedi.
Mahalle ziyaretlerinin ardından Millet İttifakı Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Erhan Yavuzyılmaz ile Kırıkhan Seçim Ofisi’nde halkına sarılan Başkan Savaş, “Bizim birbirimize sarılmaya ihtiyacımız var. O yüzden hem Türkiye’de hem de Hatay’da insanlarımızın ayrışmadan birleşmeye ihtiyacı var. Biz herkesin oyuna talibiz. Türk bayrağının altında mutlu bir yaşam sürdürmek isteyen, yönü Ankara’ya dönük, vatandaşlık görevini yerine getiren insan benim insanımdır. Biz kimseyi ayırma peşinde değiliz” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ