Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

İnterneti, Yolu, Suyu Olmayan Yerleşim Birimi…

İnterneti, Yolu, Suyu Olmayan Yerleşim Birimi…
  • 21.09.2020
  • 181 kez okundu

Belen Çerçikaya…

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, ilimiz Antakya-Serinyol ile Arsuz-Madenli arasındaki dağ yolunu açma girişimleri kapsamında, bölgenin havadan harita çekimleri yapılıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle, Antakyalı Harita Mühendisi Kenan Kantarcı, Serinyol-Madenli yolu öncesi yapılan havadan çekimlerle, teknik çalışmalara altyapı hazırlamaya çalışıyor. Harita Mühendisi Kenan Kantarcı, çalışmaları sırasında, bölgede 500 haneli Çerçikaya Mahallesi sakinlerinin zorlu yaşam koşullarından oldukça etkilendiğini dile getirdi.
Kantarcı’nın, bölgedeki çocukların eğitim konusunda yaşadığı sıkıntıları dile getirdiği yorumu şöyle:
“Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırmakta olduğu Serinyol-Arsuz Madenli yolu üzerinde bulunan yaklaşık 500 nüfuslu yerleşke, denizden ortalama 700 metre yükseklikte olup, Arsuz-Madenli yol yapım kapsamındaki çalışmamız da bu mahalledeydi.
Çalışmalarımız sırasında, güney insanın sıcaklığını ve misafirperverliğini buram buram hissettiğimiz mahallenin muhtarı ve sakinlerine konukseverlikleri için çok teşekkür ederiz. Ancak ne yazık ki bu beldemiz, iletişim imkanlarından nasibini almamış ve bundan mahrum bırakılmışlar. Bu korona günlerinde, uzaktan eğitim seansları anında, çocuklarımızın internete bağlanabilecekleri ve eğitim alabilecekleri hiç bir iletişim şebekesi bulunmamakta.
İl idare makamının, bu mahallemizdeki iletişim sorununu çözeceklerine, çocuklarımızın eğitimden yoksun bırakılmasına göz yummayacaklarına inancım sonsuzdur. Bu şirin mi şirin dağ mahallesinin bugünkü çalışmamızda elde ettiğimiz hava fotoğrafını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ