Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

İş Dünyası, İş Arayanlar, Hepsi Bir Arada…

İş Dünyası, İş Arayanlar, Hepsi Bir Arada…
  • 05.12.2019
  • 254 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliğinde düzenlenen, kısa adı HİKAF olan 12. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (HİKAF) açılışı önceki gün gerçekleşti.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hatay Valiliği himayelerinde, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’ ev sahipliğinde, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonuyla gerçekleşen 12. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden yanı sıra İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Karabük Üniversitesi (K.Ü) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel, İskenderun 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı, kurum müdürleri, iş insanları, ticaret ve sanayi sektörünün temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda İSTE’li Akademisyen ve öğrenciler katıldı.
HİKAF açılışında katılımcılara hitap eden Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel’in verdiği bilgi ardından; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve son olarak Kaymakam Yönden’in konuşmaları ile program devam etti.
Açılış konuşmalarının akabinde, Kaymakamlar ve diğer protokol üyeleri, açılış kurdelesinin kesimini yaparak, 12.HİKAF dolayısıyla İSTE’nin merkez kampüsü yemekhane binasında hazırlanan eğitim, turizm ve işveren stantlarını tek tek ziyaret edip, firma temsilcilerinden bilgi aldılar. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ