Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İş Kadınlarından;

İş Kadınlarından;
  • 08.03.2019
  • 1.647 kez okundu

Kadın Günü Kutlaması…

Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) bünyesinde bir araya gelen kentin iş dünyası ile ilgili kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde buluştu.
KAGİD’in “Kadınlar Buluşması”na, Hatay’ın 2 kadın Milletvekili, Suzan Şahin ile Sabahat Özgürsoy Çelik de katıldı.
Etkinlik, Şehir Kulübü’nde gerçekleşti. Salı akşamı yapılan etkinlik öncesi bir konuşma yapan KAGİD Başkanı Tuban Güçlü, iki kadın Milletvekilinin katılımından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şöyle devam etti:
“Bir ülkenin kalkınabilmesi için gerekli şartlardan biri, sosyal tolerans ve bütünlüktür. Bu özellik ise bilindiği üzere Hatay’ımızın en önemli özelliğidir. Sosyal açıdan elverişli iklime sahip ilimizin ekonomik kalkınma açısından da daha iyi yerlerde olması, Dernek olarak dileğimizdir. Ekonomik şartların farklı sektörler açısından elverişli hale gelmesi ise daha fazla insanın iş hayatında rol almasıyla mümkündür. Üretme çağında olup bu gücünü ekonomik hayatta kullanamayan kadınlarımızın iş hayatında aktif olarak rol almaları bu açıdan çok önemlidir.
KAGİD Ailesi olarak, bugüne kadar yaptığımız projelerle, Hatay kadınlarının iş hayatına atılarak ailesini ve ülkesini kalkındıracak tüm argümanları bir araya getirmekten mutluluk duyduk, ileride de aynı şevkle bu çalışmalarımız arttırarak yapmayı planlayacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ