Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

İş makinası balkonu parçaladı

İş makinası balkonu parçaladı
  • 23.08.2017
  • 1.179 kez okundu

Gazi Mahallesi sakinleri, Hatsu’nun çalışma stilini eleştirdi ve mağduriyet üstüne mağduriyet yaşatıldığını savundu

Gazi Mahallesi sakinleri Hatsu’ya yönelik eleştirilerini sıraladı. Yapılan altyapı çalışmalarının çok ağır gerçekleştiğini, iki gün çalışma yapılıp aylarca beklenildiğini, çalışma dahilinde kazılan sokakların gelişigüzel, kapatıldığını, delik, deşik, eğri, büğrü ve neredeyse yürünemeyecek hale getirildiği söyleyen mahalle sakinleri, bu çalışma şeklinin kendilerini mağdur ettiğini bildirdi.
Hatsu’nun mahallelerindeki Sakarya Sokak, Karanfil Sokak, Gül Sokak, Kır Sokak ve Çiçek Sokak’ta içme suyu hattı yenileme çalışması gerçekleştirdiğini, yolların kazılıp boruların yerleştirilmesinin ardından çalışmanın bitirilmeden bırakıldığını, çukurlu, taşlı, eğri büğrü yolları kullanmak zorunda bırakıldıklarını söyleyen mahalle sakinleri, geçen bu uzun süre ardından 2 günlük bir çalışma daha yapıldığını, ancak yine altyapı tamamlanmadan çalışmanın yarım bırakıldığını ifade etti, hem yayaları hem araç sürücülerini olumsuz etkileyen bu uygulamayı hak etmediklerini dile getirdi.
Bir süre önce mahalle içinde yapılan 2 günlük çalışma esnasında bir mağduriyet daha yaşandığını söyleyen mahalle sakinleri, iş makinasının Gül Sokak ile Kır Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan binanın balkonuna çaptığını ve parçaladığını söyledi. Kuruma verilen dilekçeye rağmen geçen bir ay süre içinde hasara uğratılan balkon ile ilgili hiçbir girişimde bulunulmadığını söyleyen mahalle sakinleri yapılan hatanın bir an önce düzeltilmesinin gerekliliğini bildirdi.
Mahalle sakinlerinden Ceyhan Okçu, işgüzarlık olarak tanımladığı bu çalışma şeklini eleştirdi, mahallelerinde yaratılan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini istedi. Medeniyetlerin beşiği, marka kent iddiasındaki ilimize yakışmayan sokakların kendilerine reva görüldüğünü söyleyen Ceyhan Okçu, ortada bir yanlışlık olduğunu ve bu yanlışlığın bir an önce düzletilmesinin gerekliliğini ifade etti. İş makinasının parçaladığı balkonun da ayrı bir mağduriyet yarattığını söyleyen Ceyhan Okçu, anılan yerde çocukların oynadığını, mahallelinin geçiş güzergahında olduğunu, kırılan parçaların her an düşebileceğini ve istenmeyen olaylara sebebiyet verebileceğini dile getirdi, burada yapılan hatanın da bir an önce telafi edilmesinin önemine vurgu yaptı.   -Mehmet ÖZGÜN-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ