Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

İş makineleri eliyle topluyoruz!

İş makineleri eliyle topluyoruz!
  • 11.06.2021
  • 196 kez okundu

Sökülen taşları ‘ne’ yapıyoruz?

Asfalt çalışması öncesinde iş makineleri yardımıyla sökülen kilit taşların çokça kırıldığına ve kullanılamaz hale geldiğini söyleyen vatandaşlar, yeniden kullanım alanı olan bu taşların akıbetini sorguluyor.

Antakya Belediyesi tarafından kent merkezinin belirlenen adreslerinde devam eden yol yapım çalışmaları kapsamında, asfalt yapılacak yerlerde yol söküm çalışmaları devam ediyor.
Kışlasaray, Güllübahçe ve Haraparası Mahalleleri için asfalt çalışmalarına yönelik hazırlıklar yapılırken, program dahilinde gerçekleşen söküm işlemlerine işaret eden vatandaşlar, kilit taşların iş makineleri eliyle düzensiz bir şekilde toplanmasını eleştiriyor.
Bu konuda Antakya Gazetesi’ne konuşan bir esnaf, şunları söyledi:
“Bu taşlar, tek kullanımlık değil ki! Asfalt değil, söküp de çöpe atacağınız! Rahat monte edilmesinin mantığında, sökülüp yeniden takılabildiği için maliyeti düşük bir malzeme. Ama bizde bu taşlar her defasında, sanki o kullanımla işleri bitmiş gibi, bu halde toplanıyor. Bu, belediyenin parası değil, vatandaşın parası. Sadece biraz daha itina…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ