Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

İş makineli geçişin ardından…

İş makineli geçişin ardından…
  • 22.03.2018
  • 787 kez okundu

Zararın Neresindeyiz?

Düne dair geçmişi de hikâyesi de çok bilinmiyor. Garip bir şekilde, Hatay’ın resmi kurumsal web siteleri içinde ona dair bilgiye rastlanmıyor. O nedenle ‘net ifadeler ‘kullanmak zor! Son dönemde yaşadığı ‘bir kaza’ ile gündeme gelmesi de buna dair olmalı!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kaza ile gündeme gelen Samandağ ilçesi Batıayaz mevkiindeki eski ‘taş köprü’ için şu ana kadar bir açıklama yapılmazken, araç trafiğinin kapanmasına neden olan ‘olayla’ ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Müze İdaresi’ne çevrilen gözler ‘zarar ne boyutta’ sorusuna karşılık arıyor.
Bir iş makinesinin üzerinden geçmeye çalışması sonucunda zarar gördüğü belirtilen köprü için kamuoyuna yansıyan haberlerin kalabalığında tek bir resmi açıklama bile yapılmamasını eleştiren bir okurumuzun eleştirisi de bu yönde:
“Kurumsal sorumluluk diye bir şey var. Bir makamda oturuyorsanız, hakkını da vereceksiniz. Düşünün ki, bir kaza oluyor ve bu kaza da bu kentin kültürel envanterine ekli tarihsel bir noktada meydana geliyor. Hatta ortada oluşan da bir zarar söz konusu. O iş makinesini oraya gönderenlerin de sorumluluğu… Ama ne bir açıklama var ne başka bir şey. Rahatız, hem de çok rahatız.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ