Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

İşadamı, masal yazdı…

İşadamı, masal yazdı…
  • 31.12.2020
  • 3.064 kez okundu

Samandağlı İş İnsanı Ayhan Kara’nın tarih, doğa ve resim merakı yanı sıra kültürel alanda da özel yeteneklere sahip olduğu ortaya çıktı. İş İnsanı Ayhan Kara, aylardır üzerinde çalıştığı Masal’ı nihayet tamamladığını duyurdu.
Büyük emek vererek yazdığı masalı sosyal medya hesabından duyuran, İş İnsanı Ayhan Kara, eleştiri ve izlenimleri almak istediğinin altını çizdi. Kara, yazdığı uzun masal ile ilgili şu kısa girişi yaptı:
“Samandağ’ın tarihi mekanlarını anlatacak olan çizgi filmimize ek olarak tasarladığım Masal, nihayet bitti. Baskıya vermeden önce, olumlu-olumsuz eleştirilerinizi duymak isterim. Masalın hitap edeceği yaş grubu, 5-85 arası.”
Ayhan Kara’nın yazdığı masalın adı, “Kökler ve Kanatlar-Simon ile Bıyık”…
Masal girişi ise şöyle:
“Minik Simon, yatağına uzanmış, annesinin anlattığı masalı dinlerken uyuyakalır. Gözlerini henüz yummuştu ki, yastığının ucunda, kendisi küçücük, ama kuyruğu uzunca olan rengarenk bir kuş belirir. Uyku ile uyanıklık arasında yaşadığı bu sahne, minik Simon’u şaşkınlık içinde bırakır. Başucuna konan minik kuş şakır, bir süre öttükten sonra ise konuşmaya başlar…”
Masalın onlarca sayfası, Ayhan Kara’nın sosyal medya hesabında yer alıyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ