Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İşadamlarının talebi:

İşadamlarının talebi:
  • 24.02.2018
  • 631 kez okundu

‘Yeni Sanayi Sitesi’

İskenderun’a yeni bir sanayi sitesinin kurulmasının artık kaçınılmaz olduğunu belirten İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ı makamında ziyaret eden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyelerinin gündemi, Belen ve İskenderun ekonomisi ile Belen’e kurulması düşünülen yeni sanayi sitesinin yerinin ne olacağı konusu oldu. Ziyarete, İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz de katıldı.
-DESTEK BEKLİYORUZ-
Konuya ilişkin konuşan İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz, Belen sınırları içerisinde yer alan İskenderun Mezarlık Kompleksi’ni geçtikten sonra hemen Otoban’ın üst kısmına kurulması düşünülen yeni Sanayi Sitesi ile ilgili Belen Kaymakam’ı Abdulaziz Aydın’a bilgiler verdi, sürecin hızlanması noktasında çalışmalar yaptıklarını söyledi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve Yönetimi’nin bu konuda büyük destek verdiğini belirten Açıkgöz, “Belen Kaymakamlığı ve Belen Belediyemizden de destek bekliyoruz. Resmi girişimlerimizi yaptık. Konu ile ilgili üyelerimizi sürekli bilgilendiriyoruz. Amacımız, İskenderun’a modern bin sanayi sitesi kazandırmak” dedi.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, İskenderun’a yeni bir sanayi sitesinin kurulmasının artık kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Sanayi sitesinin yeni yerine taşınması noktasında İTSO olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Neticede buradan üyelerimiz istifade edecek ve daha modern bir Sanayi Sitesi şehrimize kazandırılmış olacak” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
-KONUNUN TAKİPÇİSİYİM-
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ise, Belen sınırları içerisinde yapılması planlanan yeni İskenderun Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalar yapılması için, gerek belediye gerekse ilgili kurumlarla görüşeceğini ve konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ