Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

İşaret diline de çevrildi

İşaret diline de çevrildi
  • 29.05.2019
  • 366 kez okundu

6 yıl önce 2 Haziran’da

Yönetmen Kazım Kızıl: “Bu; 6 yıl önce oğlu dövülerek öldürüldüğünden beri bir bedende iki ruhla yaşamına devam eden Emel Korkmaz’ın, birçok insanın ona verdiği isimle, Emel Anne’nin hikâyesidir…”

2 Haziran 2013 günü Eskişehir’de katıldığı Gezi Parkı protestoları sırasında polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın kaybının üzerinden 6 yıl geçti. Ailesi tarafından kurulan ve gönüllü destekçileriyle büyüyen ALİKEV ise, Emel Korkmaz’ın da katıldığı maratonlardan elde edilen gelir ile öğrencilere  burs sağlayarak Ali İsmail’in düşlerinin peşinden gidiyor.
Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz’ın oğlu için verdiği adalet mücadelesi ise Yönetmen Kazım Kızıl tarafından belgeselleştirildi. “Emel Anne” adlı belgeselde, Emel Korkmaz’ın 6 yıldır verdiği adalet mücadelesi ve yürüttüğü kampanyalar anlatılıyor. 50 dakikalık belgesel, Gamze Albayrak tarafından işaret diline de çevrildi. “Emel Anne” belgeselinin ilk gösterimi, 2 Haziran’da Eskişehir’de bulunan Gala Performance sahnesinde yapılacak.-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ