Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İşçi Gibi Başkan!

İşçi Gibi Başkan!
  • 25.05.2019
  • 1.000 kez okundu

Reyhanlı Belediye Başkanı Hacıoğlu, denetlemeye gittiği işçilerle birlikte çöp konteyneri ilaçlaması yaptı

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, çöp konteynerlerini ilaçlama ve temizleme ekibini, faaliyetleri denetlemek amacıyla ziyaret etti. Başkan Hazıoğlu, ziyareti esnasında temizliğe de dahil oldu.
Yaşanılan çevreyi daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için ceketini çıkarıp kolları sıvan Başkan Mehmet Hacıoğlu, temizlik işleri personelinin elinden ilaç hortumunu alarak, çöp konteynırlarını ilaçladı. Başkan Hacıoğlu, ilaçlama çalışmasıyla ilgili şunları söyledi:
“Bir başkan olarak, ilçemizde yaşan vatandaşlarımızın daha duyarlı olması ve çevreye saygıya dikkat çekme adına, temizlik işleri personelimizin işlerine yardım ettim. Her ne kadar temizlik görevi temizlik personelinin asli görevi de olsa, hepimize ayrı ayrı iş düşüyor. Her şeyi devletten beklememek lazım. Biraz bizler de, vatandaş olarak kolları sıvamalı ve evin önünü, dükkanın önünü temizlemeli ya da temiz tutmalıyız. Benim kastettiğim, temizlik tabi ki devletin yapacağı iş ve bunu vatandaşa yaptırmak değil amacımız! Fakat yediğimizi, içtiğimizi hoyrat bir şekilde yere atmazsak ve etrafımızı temiz tutarsak, elimizde bulunan çöpü olduğumuz yerlere atmazsak, götürüp çöp kutusuna atarsak, görevli personelin işlerini kolaylaştırmış oluruz. Çevremizi korur ve temiz tutmuş oluruz. Hep birlikte bunun mücadelesini verirsek, daha müreffeh ve temiz bir çevreye kavuşuruz.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ