Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İşçilerle birlikte Alanda kutladı

İşçilerle birlikte Alanda kutladı
  • 03.05.2017
  • 2.500 kez okundu

“Emekçilerimizin sadece 1 Mayıs’ta değil, her zaman yanlarındayız” diyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “İşçi kardeşlerimizin, sadece 1 Mayıs’larda yılın bir günü değil, her zaman yanlarındayız” mesajı verdi.

Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs’a bir kez daha kapalı olduğu Türkiye şartlarında coşkusunu ve dayanışmasını ısrarla alanlarda bir araya getiren işçilerin ve emekçilerin Hatay fotoğrafında örnek birlikteliklere yeni fotoğraflar eklendi.
-BERABERCE-
Bunun son örneğinde duran Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, işçi ve emekçilerin sosyal ve ekonomik kazanımlarını bayram olarak kutladıkları ve taleplerini dile getirdikleri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü işçilerle birlikte alanlarda kutladı.
CHP İskenderun İlçe Binası önünden partililerle birlikte İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesi’ne kadar yürüyerek burada işçilerin davul zurna eşliğindeki yürüyüş kortejine katılan Başkan Culha, daha sonra kortejle birlikte Atatürk Anıt Alanı’na geçti.
-ÜLKENİN BEL KEMİĞİ-
En yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Başkan Culha, “Emeğiyle hayatını kazanan ve alın terini ortaya koyarak üreten, ürettikleriyle ülkenin kalkınmasına büyük katkılar sunan işçi ve emekçi kardeşlerimizin sosyal ve ekonomik hayatımıza kattığı değerin bilincindeyiz. Emeğe saygının yollarını açan ve özveriyle çalışan bütün emekçilerimizin daha iyi hayat koşullara kavuştuğu, işçi cinayetlerinin ve kadın cinayetlerinin durdurulacağı, emekten yana tüm olumsuz koşulların kaldırıldığı, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili düzenlemelerin tam anlamıyla hayata geçtiği, bayramların bayram gibi kutlandığı bir Türkiye temenni ediyorum.
Bizler; insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. İşçi kardeşlerimizin sadece 1 Mayıs’larda yılın bir günü değil, her zaman yanlarındayız. Bu vesileyle, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan, harcadıkları enerji ve döktükleri alın terleriyle ülkemizin adeta bel kemiği durumunda olan tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin bayramlarını en güzel duygularımla kutlarım” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ