Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

İsdemir ve Tosçelik

İsdemir ve Tosçelik
  • 06.06.2018
  • 915 kez okundu

‘Gurur Kaynağımız’

İstanbul Sanayi Odası 2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Üyesi İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. 7., Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. ise 19. sırada yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl geleneksel olarak açıkladığı ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 yılı araştırması sonuçlarını değerlendiren, Hataylı İşadamı, AKİB Koordinatör Başkanı A.Uğur Ateş, ilk 500’e giren AKİB üyesi ihracatçıları yürekten kutladığını belirtirken, listeye 7. sıradan giren İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. ile listeye 8. sıradan giren Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş.’nin başarısına işaret etti, iki firmanın da ‘gurur kaynakları’ olduğunu dile getirdi.
-HATAY’IN ÖNEMİ-
Hammaddeye dayalı bir sanayi kolu olan demir-çelik sektörünün Akdeniz Bölgesi’nde geliştiğini, son dönemdeki yatırımların da dış pazarlara yakınlığı nedeniyle avantajlı konumda bulunan İskenderun’da yoğunlaştığını kaydeden Ateş, İSO 500 listesindeki tablonun Çukurova sanayisi açısından umut vadettiğine vurgu yaparak, “ Çukurova bölgesi, sanayi kapasitesiyle Marmara’ya alternatif bir üretim merkezi olabilmek adına hızlı adımlarla yol almaktadır. Bölgede devam eden ve planlama aşamasındaki projeler tamamlandıkça, bölgemizin, ülkemiz ekonomisine sağladığı katkı da önemli oranda artacaktır. Akdeniz İhracatçı Birlikleri olarak da bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Hataylı iki firmanın başarısı noktasında bir değerlendirme yapan ve ihracatın bu ülkenin can damarı olduğunun altını çizen Ateş, “Firmalarımızın başarı tablolarında yer aldığını görmek, tüm ihracatçılarımıza umut oluyor ve çalışma şevki veriyor. Bölge ve Türkiye ihracatını, kalite ve rakamsal anlamda üst seviyelere taşımak için AKİB ihracatçıları olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ