Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

İşgalin Kurumsalı…

İşgalin Kurumsalı…
  • 10.10.2019
  • 1.143 kez okundu

Peki, Bunu Yapan Kim?

Vatandaşın eleştirisi net… “Avrupa’da olsa bunu yapamazlar ki bunu da iyi biliyorlar. Ama bizde herkes, konuşur ve konuşur, ardından da alışır! O yüzden bu rahatlık!”

Asi Nehri’nin Palladium Alışveriş Merkezi’ne karşıdan bakan kısımlarında yürüyenler, çok da sevmedikleri bir ekleme ile karşılaştılar. Yerel idare tarafından yerleştirildiği düşünülen demirden iskeletlerin ‘reklam panosu’ kokan hazırlık hallerine işaret edenler, “İşgal etmedikleri tek yer burası kalmıştı. Para kazanmak için, yeşil alanlarımızdan, nehre bakan görselimizden uzak dursunlar” eleştirisini paylaştı.
Asi Nehri’nin bu kısmına bakan bir apartmanda oturan bir vatandaş şunları söyledi:
“Utanmak lazım! Çekinmek de… Sıkılmak da… Ama bunların hepsi olmayınca, olan bu, yaşanan da! Buraya bu yaya yolunu yapanların amacı neydi, biliyor musunuz? Nehrin keyif veren temiz hali ile iç içe bir kent yaratmak! Peki, benim gözümün baktığı yere sen bu reklam panolarının demir iskeletlerini yerleştirip de ne yapıyorsun? Ne hakla bunu yapıyorsun? Sana, benim yeşil alanımı ‘paraya çevirme’ hakkını kim veriyor? Avrupa’da olsa bunu yapamazlar, bunu iyi biliyorlar. Ama bizde herkes, konuşur ve konuşur, ardından da alışır! O yüzden bu rahatlık!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ