Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Isı ölçme işe yarar mı?

Isı ölçme işe yarar mı?
  • 26.03.2020
  • 1.566 kez okundu

Hatay’da semt pazarlarındaki “Sosyal Mesafe”ye uyumsuzluk kentin her yerinde kendini gösterirken, Altınözü’nde İlçe Belediyesi, girip-çıkanların ısı derecesini ölçüyor.

İlimizde Antakya ve Defne başta olmak üzere; İskenderun, Altınözü, Belen ve diğer ilçelerdeki semt pazarlarındaki kalabalıklar, yan yana durmalar, görüşmeler, içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını kritiğinde sıkıntı oluşturuyor.
Doktorların ve uzmanların ısrarla üzerinde durdukları “sosyal mesafe”nin korunması uyarısının dikkate alınmadığı ve uygulanmadığı semt pazarlarında yüzlerce kişi yan yana, kol kola alışveriş ediyor, tezgahların başında duruyor.
Altınözü ilçesinde ise önceki gün farklı bir uygulama dikkati çekti. Halkın semt pazarlarına gidişinin önleyemeyeceğini anlayan İlçe Belediyesi, zabıta kanalıyla, pazara girenleri, ellerindeki aletle ısı derecelerini ölçüyor, varılan sonuca göre kişilere ya şüpheli gözüyle bakılıp test yaptırması isteniyor ya da çok büyük bölümünde olduğu gibi, ateşi olmayanlara semt pazarına giriş izni veriliyor. Altınözü ilçesindeki uygulama, İlçe Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yapılıyor. Etkinlikle ilgili bilgilendirme paylaşımı da şöyle:
“İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Altınözü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, COVID-19 virüsü ile mücadele, yayılmasının önlenmesi ve tedbirler kapsamında, ilçe semt pazarına gelen vatandaşlarımızın ateş ölçer cihazı ile ateşlerini ölçerek, hijyen konusunda bilgilendirme gerçekleştirdi.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ