Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

İşin Başındayız, Ölümler Önlenebilir…

İşin Başındayız,  Ölümler Önlenebilir…
  • 01.07.2020
  • 659 kez okundu

Antakyalı Prof. Dr. İnandı, KOVİD mücadelesini yetersiz görüyor:

Hatay MKÜ Tayfur Sökmen Tıp Fakültesi’nde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Tacettin İnandı, ülke olarak yürütülen KOVİD 19 ile mücadelesinin yetersiz kaldığının görüldüğünü, ancak yaşanan ölümlerin kanıksanmaması gerektiğini kaydetti, “Bu ölümler önlenebilir” açıklaması yaptı.
Sosyal medya hesabı üzerinden görüşlerini uyarıcı bir üslupla aktaran Prof. Dr. Tacettin İnandı, şunları yazdı:
“Türkiye’de şu ana kadar salgının 2 evresini yaşadık, 3. evresini yaşıyoruz. İlk evre hızlı yükseliş, sonra kısa bir plato ve düşüş, üçüncü evrede ise vaka sayıları bin dolayında giderken, sonrasında 1500’e ulaştı ve düz seyrini sürdürüyor. Bundan sonrası nasıl gelişir, bu, tamamen alınacak önlemlere bağlı. Son 1,5 ayda virüsle başa baş bir mücadele veriyoruz. Öyle gözüküyor ki, yöneticilerimiz bu durumu uygun görmektedirler ve azaltma yönünde, ne test stratejisinde ve ne de toplumsal hareketlilikte bir önlem düşünmemektedirler. Bu da demektir ki, yaz dönemi düz bir seyir yaşayacağız.
Her gün bin dolayında hasta ve 30 dolayında ölüm ortaya çıkacak. Ve henüz nüfusumuzun %1’i ancak hastalığı geçirmiş durumda. Yani işin başındayız. Bu ölümleri ve hasta sayılarını kanıksamayalım lütfen. Bu hastalık ve buna bağlı ölümler önlenebilir. Ve üstelik bunu, günlük yaşantımızı sürdürerek yapmak da mümkün. Zor ama mümkün. Hayat devam etsin, hastalık ve ölümler olmasın. Bunu yapan ülke örnekleri var. Biz de yapabiliriz. Çözüm; akılcı, bilimsel ve iyi yönetim ilkelerinin hayata geçirilmesi ile mümkün.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ