Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

İskenderun ÇKD Başkanı N. Yıldırım Kara:

İskenderun ÇKD Başkanı N. Yıldırım Kara:
  • 14.10.2020
  • 75 kez okundu

Ormanlaştırmada Öncü Olacağız

İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı aynı zamanda CHP’nin doğa haklarından Genel merkez yöneticilerinden Nermin Yıldırım Kara, 9 Ekim Cuma günü Belen’de çıkan ve Arsuz ve İskenderunu da etkileyen orman yangını nedeniyle tüm Hatay halkına geçmiş olsun dileklerimi iletirken yeni süreçteki ormanlaştırma çalışmalarına tüm güçleriyle destek vereceklerini duyurdu. Çevre-doğa dostu çalışmalarıyla bilinen Nermin Yıldırım Kara’nın mesajı şöyle:
“ Yangın sonrasında sosyal medyada, Pkk’nın uzantısı olduğu anlaşılan “Ateşin Çocukları” isimli bir terör örgütünün yangını üstlendiğine dair paylaşımlar yer almıştır. Yangına neden olan karanlık elleri, bu durumu bir intikam gibi paylaşanları şiddetle lanetliyoruz. Yangının sorumlularının resmi makamlar tarafından araştırılarak bulunmasını, sorumluların bir an önce yargı makamları önüne çıkarılması hepimizin ortak talebidir.
Hatay’ın birlik ve beraberliği asıl olandır. Bizler binlerce canlının yaşam ortamı olan ormanlara yönelik her türlü zarar verici eylemin karşısındayız. Bu canice eylemleri kınıyorum.
Yanan alanların bundan sonraki süreçte yeniden ormanlaştırılmasıyla ilgili çalışmalara öncü olacağımızı ve katkı vereceğimizin altını çiziyorum.”
Bu arada Habere konu fotoğrafta yer alan Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğün de yazılı açıklama ile Nermin Yıldırım Kara’ya yönelik sözlü saldırıda bulunulduğunu kaydederek “Derneğimiz çevreciler hepimiz Nermin Yıldırım Kara’nın yanındayız. Saldırıları kınıyoruz” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ