Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

İskenderun ÇKD, Sahilin insan trafiğine kapatılmasına karşı çıkıyor

İskenderun ÇKD, Sahilin insan trafiğine  kapatılmasına karşı çıkıyor
  • 27.01.2021
  • 227 kez okundu

İskenderun Çevre Koruma Derneği (İÇKD) Başkanlığı, İlçe Kaymakamlığı’nın geçtiğimiz günlerde uygulamaya giren, sahil şeridi başta olmak üzere, bazı kamusal alanlara yayaların girmesinin engellenmesi uygulamasına karşı çıktığını duyurdu.
İÇKD açıklamasında, çeşitli sosyal medya platformlarında, Kaymakamlık uygulamasının desteklendiğiyle ilgili haber ve yorumlar olduğu da hatırlatılarak, bunların katiyen doğru olmadığını bildirdi.
İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Hasan Kuş, yaşanan süreçle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Bilindiği üzere, pandemi nedeniyle İskenderun Kaymakamlığı tarafından, başta sahil şeridi olmak üzere, bazı kamusal alanlar insan trafiğine kapatılmıştır. İskenderun Çevre Koruma Derneği’nin, sahil şeridinin veya başka bir alanın yaya trafiğine kapatılması ile ilgili hiçbir gündem maddesi olmamıştır. Bu konuyla ilgili alınan hiçbir kararı da yoktur. Dernek Yönetim Kurulu, bu konuyla ilgili hiçbir basın açıklaması yapmamıştır. Ne Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, ne de Yönetim Kurulu Başkanı, hiçbir mecrada sahil şeridinin ‘insan trafiğine kapatılması’ ile ilgili bir görüş bildirmemiştir.
Hal böyle iken, bazı basın mensupları, sosyal medya hesaplarında, İskenderun Çevre Koruma Derneği’nin veya Dernek Başkanının ‘sahil şeridinin kapatılmasını desteklediğini, savunduğunu, hatta böyle bir kararın alınması için Kaymakamlığa görüş bildirdiğini’ ileri sürmüşlerdir. Hiçbir dayanağı olmayan, tamamen asılsız ve talihsiz bu açıklamalar, Derneğimizi ve Yönetim Kurulu üyelerini zan altında bırakmıştır.
Derneğimiz, 21.01.2021 de elektronik ortamda yapmış olduğu toplantıda, bu asılsız ve Derneğimizi zan altında bırakan açıklamaları kınama kararı almıştır. Dernek veya Yönetim Kurulu üyeleri, isterlerse yasal haklarını kullanabileceklerdir.
Bu vesileyle, sahil şeridinin kapatılması gündemimize gelmiştir. AVM’lere ve kalabalık dar sokaklara göre hastalığı bulaştırma riskinin çok daha az olduğu sahil şeridinin kapatılması, çelişkili bir karar olmuştur. Belirli saatlerde dışarı çıkabilen yaşlılar ile çocuklar için sahil şeridinin açık olması gerektiği görüşüne varılmıştır.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ