Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

İskenderun da, Antakya da daha hızlı gelişir

İskenderun da, Antakya da daha hızlı gelişir
  • 07.04.2021
  • 556 kez okundu

Belen Belediye Başkanı Gül’e göre İskenderun’un il olmasında engel yok.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İskenderun ilçesinin il olmasında herhangi bir engel olmadığı görüşünde.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İskenderun’un il olmasının önemli olduğunu, bu sayede hem İskenderun’un, hem de Antakya’nın daha hızlı gelişeceğini savundu.
İskenderun’un il olması için önünde hiçbir sakınca oluşturacak bir durum olmadığını üzerine basa basa vurgulayan Başkan Gül, İskenderun’un il olmasının Anavatan’dan ayrılması anlamına gelmediğini hatırlattı ve şunları dile getirdi:
“Ayrıca Suriye ile Hatay’ın sınır uzunluğunda da bir kısalma olmayacak. Bu, ayağı yere basmayan gerekçelerin dışında, devlet sırrı olacak bahaneler yoksa, İskenderun il olmalıdır ve fazlası ile de hakkıdır. İskenderun’un il olması, Antakya’nın da hayrına olacağını düşünüyorum. Daralan coğrafyasında, kendi potansiyelini daha fazla kullanacak olan Antakya, daha hızlı ve sağlıklı gelişebilecektir.”
Bu günlerde İskenderun’un İl olma konusu tekrar gündeme gelmişken, el birliği ile hareket etmek gerektiğini savunan Başkan Gül, “Bu, İskenderun’umuzun hakkıdır. Coğrafi konumu, potansiyeli bakımından, İskenderun çoktan il olmayı hak etmiştir. İnşallah o günleri hep birlikte göreceğiz” dedi.
-Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ