Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

İskenderun’da Cenazeler Karıştı

İskenderun’da Cenazeler Karıştı
  • 11.08.2020
  • 262 kez okundu

Özel bir hastanede cenazeler karıştı. Başka bir aile tarafından toprağa verilen kişi, birkaç saat sonra çıkartılıp ailesine teslim edildi.

İskenderun ilçesinde özel bir hastanede, iki cenaze, ailelerine teslim aşamasında karıştı. Biri Suriyeli, diğeri Türk iki cenaze tesliminde yaşanan yanlışlık sonrasında, Suriyeli aile, Türk aileye ait cenazeyi toprağa verdikten birkaç saat sonra topraktan çıkartmak zorunda kaldı. Edinilen bilgiye göre, cenazelerin karıştırılması sonucu yanlışlıkla Suriyeli aile tarafından toprağa verilen kişinin naaşı, Savcılık kararıyla mezarı açılarak yakınlarına teslim edildi.
İlçedeki özel bir hastanede kanser tedavisi gören 53 yaşındaki Suriyeli Abdulkadir Cuma ile aynı hastanede tedavi olan Türk vatandaşı Mehmet Şahin hayatını kaybetti. Suriyeli A. Cuma’nın ailesi, hastaneden cenazeyi teslim alarak Reyhanlı ilçesinde defnetti. Aynı hastanede vefat eden Şahin’in yakınları ise cenazeyi almak için morga geldiğinde şok yaşadı. Naaşın kendilerine ait olmadığını fark eden aile, durumu yetkililere bildirdi. Yapılan araştırmada, Suriyeli A. Cuma’nın yakınlarına teslim edilen cenazenin Şahin’e ait olduğu belirlendi. Durumun bildirilmesi üzerine, Cumhuriyet Savcılığı, mezarın açılması için gerekli izinleri verdi. Şahin’in cenazesi, Reyhanlı’da defnedildiği mezardan çıkartılarak ailesine teslim edildi. Yanlışlığın giderilmesinin ardından, Abdulkadir Cuma’nın naaşı Reyhanlı’da, Mehmet Şahin’in cenazesi ise İskenderun’da defnedildi.  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ