Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İskenderun’da kadın cinayetine ağırlaştırılmış ceza

İskenderun’da kadın cinayetine ağırlaştırılmış ceza
  • 27.12.2017
  • 1.096 kez okundu

İyi Hal Yok!

İskenderun’da, geçen yıl eşi ile kızını öldürmekten yargılanan Gökhan Y. adlı katil sanığının karar duruşmasında mahkeme heyeti iyi hali dikkate almadı ve sanığa en üst cezayı verdi. İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu olarak yargılanan Gökhan Y., geçen yıl eşi Beren Nazlı ile kızı Esra Nazlı’yı öldürmüştü.
Pazartesi günü İskenderun Adliyesi’nde görülen dava duruşmasına, maktul kız Esra ile annesi Beren Nazlı’nın yakınları ile İskenderun Kadın Platformu üyeleri katıldı. Ağırlaştırılmış müebbet istemi ile tutuklu yargılanan Gökhan Y.’nin iyi hali mahkeme heyetince dikkate alınmadı ve katil sanığı Gökhan Y., kızını öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet ve eski eşini öldürmekten de müebbet hapis cezası aldı.
Kararı değerlendiren müşteki vekilleri Av. Mehtap Sert ile Av. Alper Ermisket, Beren-Esra cinayetinde mahkemenin oybirliği ile karar verdiğini, kararın da hukukun ve kadın emeğinin bir zaferi olduğunu belirterek, “Sokağa çıkan kadınları heyet ve savcı gördü. Takım elbise giymiş, ‘pişmanım’ sözlerini dikkate almadan en ağır ceza ile cezalandırılmasına karar verildi. Heyet, sanığa, anneyi öldürmekten müebbet ve kızını öldürmekten de ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi. Bu karar içimizi rahatlattı. Ayrıca içimizi rahatlatan bir konu da, kadının ahlaki değerler üzerinden yapılan savunmanın da geçerli olmamasıydı. Bu, hukukun olduğu kadar kadınların da zaferidir. Mahkeme heyetine verdiği karardan dolayı teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ