Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

İskenderun’da TIR Şoföründe yüksek ateş!

İskenderun’da TIR Şoföründe yüksek ateş!
  • 17.03.2020
  • 641 kez okundu

Suudi Arabistan Duba Limanı çıkışlı, 15 Mart 2020 tarih ve saat 07:54 İskenderun Limanı varışlı MV Med Bridge isimli Ro-Ro gemisindeki Türk vatandaşı bir tır şoföründe, tahliye başlamadan önce İskenderun Sahil Sağlık Denetleme birimlerince yapılan kontrollerde yüksek ateş tespit edildiği bildirildi.
Limakport adına kaleme alınan açıklama şöyle:
“Tır şoförü, yetkililerce hemen hastaneye sevk edilerek koronavirüs testi uygulanmış ve sonuç beklenmektedir. Sonuç gelene kadar, gemi ile temas, limanımız yetkilileri ve kamu kurumlarınca engellenmiştir. Limanın geneli ile ilgili herhangi bir karantina durumu söz konusu değildir. Limak Port İskenderun Limanı, aylar önceden koronavirüs ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almış olup, limanın tüm birimleri düzenli dezenfekte edilmektedir. Liman personeli tarafından, gemiler ile temas mümkün olduğu kadar düşürülmüş ve uluslararası standartlarda koruyucu tedbirler alınarak sağlanmaktadır. Liman hizmetlerinde her hangi bir aksama yaşanmamakta ve ticari faaliyetler devam etmektedir.”
SONUÇ NEGATİF
Bu arada Limakport İskenderun adına kaleme alındığı belirtilen daha sonraki açıklamada ise, sonucun negatif çıktığı belirtildi. Açıklama şöyle:
“Suudi Arabistan Duba Limanı çıkışlı, 15 Mart 2020 tarih ve saat 07:54 Limakport İskenderun Limanı varışlı MV Med Bridge isimli Ro-Ro gemisindeki Türk vatandaşı bir tır şoföründe, tahliye başlamadan önce, İskenderun Sahil Sağlık Denetleme birimlerince yapılan kontrollerde yüksek ateş tespit edilmiş ve tır şoförü, yetkililerce hemen hastaneye sevk edilerek koronavirüs testi uygulanmıştır. Yapılan test sonuçlarında koronavirüs septomlarına rastlanılmamış ve sonuçlar negatif çıkmıştır. Limakport İskenderun Limanı’nda veya söz konusu gemide herhangi bir karantina söz konusu olmamakla birlikte, liman, ticari faaliyetlerine gerekli tedbirleri alarak devam etmektedir.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ