Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

İskenderun’daki “Evlat Cinayeti” Davası sonuçlandı

İskenderun’daki “Evlat Cinayeti” Davası sonuçlandı
  • 15.07.2019
  • 480 kez okundu

Babaya ağırlaştırılmış müebbet

İskenderun’da, 6 yaşındaki oğlu Mertcan’ı, elektrikli süpürgenin demir borusuyla döverek öldüren Baba Mehmet Ali Yılmaz hakkındaki dava sonuçlandı.
İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi, evladını öldürdüğü gerekçesiyle Mehmet Ali Yılmaz hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Geçtiğimiz Cuma günü, İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Ali Yılmaz, boşandığı eşi Gülistan Özger ve ailesi, iki tarafın avukatlarının yanı sıra çeşitli kadın ve çocuk örgütleri temsilcileri de katıldı.
Duruşma öncesi salona getirilen sanık Mehmet Ali Yılmaz’ı gören anne Gülistan Özger, “katil” diye bağırdı.
Davacı anne Gülistan Özger, boşandığı eski eşi sanık Mehmet Ali Yılmaz ile 5 yıl evli kaldıktan sonra, 2017 yılında boşandıklarını, çocuklarının velayetinin babalarında kaldığını, evliyken her iki çocuğuna ve kendisine fiziksel şiddet uyguladığını söyledi.
“Altsoya karşı kasten öldürme” ve “Altsoya karşı eziyet” suçlamaları ile hakim karşısına çıkan sanık baba Mehmet Ali Yılmaz, savunmasında oğlunu isteyerek öldürmediğini, demir boru ile vurmadığını, eliyle vurduğunu ve oğlu Mert Can’ın yere düştüğü anda kafasını vurarak öldüğünü savundu.
Mahkeme heyetince açıklanan karara göre, sanık Mehmet Ali Yılmaz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cezada herhangi bir indirim yapılmadı. Yılmaz’a ayrıca, 2 çocuğuna eziyet ettiği için 6’şar yıl hapis cezası da verildi.
-HATAY BAROSU MÜDAHİL-
Hatay Barosu’nca yapılan açıklamada da, olaya müdahil olunduğu belirtildi ve şöyle denildi:
“Baro Başkanlığımız adına, Başkan Yardımcımız, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Baromuz Çocuk Hakları Komisyonu üyelerimiz tarafından takip edilen, Hatay Barosu Başkanlığının müdahil olma talebinin de kabul edildiği davada, tutuklu Mehmet Ali Yılmaz ‘Altsoy’a karşı kasten öldürme’ ve ‘eziyet’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Davanın bugün görülen ilk duruşmasında açıklanan karara göre, sanık Mehmet Ali Yılmaz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cezadan herhangi bir indirim yapılmadı. Yılmaz’a ayrıca 2 çocuğuna eziyet ettiği için 6’şar yıl hapis cezası da verildi.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ