Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

İsmi ‘Atatürk’ olsun

İsmi ‘Atatürk’ olsun
  • 05.02.2020
  • 306 kez okundu

Suzan Şahin: “Hatay benim şahsi meselemdir, diyerek Hatay’ı Türk topraklarına katan Ulu Önder’imiz Atatürk’ün adı, yeni stadyumda devam etmeli.”

İnşaat aşaması tamamlanan ve yakın bir dönemde hizmete girmesi planlanan Şehir Stadı için ‘ismi ne olmalı’ tartışmasında konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Hatay Vekili Suzan Şahin, “Atatürk’ün adı, yeni stadyumda devam etmeli” dedi.
Meclis’te yaptığı son konuşmasında konuyu ilgili makamlara duyuran Şahin, şöyle konuştu:
“Hatay’da yapımı devam eden 25 bin kişilik yeni stadyumun inşası bitmek üzeredir. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun, Hatay programı kapsamında ziyaret etmesi ve yeni stadın adını ‘Hatay Stadyumu’ olarak ifade etmesi üzerine Hatay’da başlayan isim tartışmasında, memleketin genel görüşü, stadyumun ‘Atatürk’ adıyla devam etmesi yönündedir. Atatürk adının konulup konulmaması konuşulmakta, düşünülmektedir. Yetkililer, bu tartışmayı sonlandırmalıdır. Hasta yatağında bile Hatay’ı düşünen, ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ diyerek Hatay’ı Türk topraklarına katan Ulu Önder’imiz Atatürk’ün adı yeni stadyumda devam etmeli, Hatay Atatürk Stadyumu kurtarıcısının adıyla yaşamalıdır. Hatay halkı, Gençlik ve Spor Bakanından Hatay Atatürk Stadyumu adının devam edeceği yönünde açıklama beklemektedir.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ