Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

İstanbul’da Geri Sayım

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 19.06.2019
  • 879 kez okundu

İyi sabahlar sevgili okuyucu.

Türkiye’nin gündemindeki İstanbul seçimleri, 23 Haziran Pazar günü yapılacak ve bu büyük bekleyiş son bulacak. Ülkemizin bir türlü seçim gündeminden sıyrılamaması, özellikle ekonomide birçok dengenin yerine oturmasını engelliyordu. Büyük bir mağduriyet sonrası, İstanbul seçmeni, ülkenin bu belirsiz gidişatına bir son verecek. Buradan böyle bakınca, seçimin bir an önce sağlıklı bir şekilde sonlandırılması herkesin hayrına olacak.

Geçtiğimiz Pazar günü ortak yayın olarak birçok kanalda yayınlanan İmamoğlu – Yıldırım buluşması beklenen etkiyi göstermedi. Her iki aday da kendi taraftarı için makul ve tatmin edici idi. Büyük anlamlar yüklenen bu canlı yayın, sadece demokratik bir tutum ortaya koymuş olması itibariyle iz bıraktı. Adayların program sonrası aileleriyle birlikte fotoğraf vermesi, sanırım uzun süre unutulmayacak şık bir hareket olarak hafızalarda kaldı.

Şimdi İstanbul, Pazar gününe hazırlanıyor. Kim ne derse desin, zor bir Pazar Türkiye’yi bekliyor olacak. En önemli merak konularından biri, Anadolu Ajansı’nın bir önceki seçimlerde olduğu gibi sonuçları manipüle çabası içinde olup olmayacağı. Koca İstanbul seçimlerinin sonuçları, sağlıklı bir veri akışı sağlanarak kamuya duyurulacak mı? Yoksa her zaman alıştığımız üzere, seçim sonuçları ilk açıklandığında % 30 AKP adayını ilerde gösterip, farkın kapanmasına ve hatta İmamoğlu’nun öne geçmesine vesile olacak sonuçlar dondurulacak mı? Muhtemelen, Türkiye sağlıklı bir seçim sonucu izlemekten mahrum bırakılacak.

CHP İl örgütüne büyük bir görev düşecek. Saatlerce sandıklar beklenecek. Hile olmaması için maksimum çaba harcanacak. Ve kim bilir? Her şey güzel olacak.

Seçimin yenileneceği açıklandığında bu köşeden yine yazmıştım. Tekrarlayacağım. 23 Haziran seçimlerinin her türlü sonuç sonrası kazananı sadece İmamoğlu olacak. Kazandığı seçim elinden alınan, hakkı yenen bu parlak siyasetçi, ola ki bu kez sandıktan önce çıkmaz ise kimseler çok üzülmesin. Çünkü kaybetmesi durumunda da, Türkiye, önümüzdeki günler için çok parlak ve güçlü bir lider kazanmış olacak. Belki Polyannacılık yapıyorum ama, bu İstanbul seçimleri dolayısıyla halk, AKP ve Erdoğan dışında ilk kez bir alternatif olduğunu gördü ve buna inandı.

Ama hak yerini bulsun çok istiyorum elbette. Elbette, 23 Haziran gecesi İmamoğlu ve onu destekleyen birçok insanın zafer yaşamasını, İstanbul’u bayram yerine çevirmelerini istiyorum. Bunu istiyorum, çünkü uzun dönemdir Türkiye’nin belli bir kesimi hep kaybetmiş olma duygusu ile çok yıprandı. Şimdi silkinme ve doğrulma zamanı. Şimdi zafer kazanma zamanı.
Seçim sonuçlarını İstanbul’da izlemek üzere ben de yola çıkacak, manevi olarak güzel İstanbul’un güzel bir güne uyanması için katkı vereceğim.
Sonuç ne olursa olsun.

Bu ülke inandı ki HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.

İyi çalışmalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ