Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İSTE Bisiklet Yolu… Özlenen Çalışma

İSTE Bisiklet Yolu… Özlenen Çalışma
  • 19.08.2020
  • 69 kez okundu

Yürürlükteki yönetmelik ve standartlara uygun olarak İSTE Merkez Kampüs içerisinde yapımına başlanan Bisiklet Yolu’nun ilk etabı tamamlanarak hizmete sunuldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüs Ana Giriş Kapısı’ndan başlayıp, Rektörlük ile Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nin önünden Kapalı Yürüyüş Yolu’na paralel bir biçimde, İSTE Master Planı’na uygun olarak, KYK Öğrenci Yurtlarına doğru boylu boyunca uzanan ve şimdilik ilk etabı İSTE Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne kadar hizmete sunulan Bisiklet Yolu; altyapısı, beton dolgusu, boya rengi ve çizgileri ile göz doldurdu ve daha ilk günden yoğun olarak kullanılmaya başladı.
Faaliyete geçen Bisiklet Yolu’nda incelemelerde bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Kampüs içerisindeki asfalt çalışmaları tamamlanırsa, bisiklet yollarımızın imalat süreçlerinin de hız kazanacağını ümit ediyorum. Malum olduğu üzere, kampüs içindeki bisiklet yolları, İskenderun’da şehir içinde yapılacak bisiklet yolları ile bütünleşmiş olacak” dedi.
Rektör Dereli, bisiklet yolunun ilk etabını çok kısa bir süre içerisinde yaptıklarını ve hizmete sunduklarını söyleyerek, “Kalan kısmının, imzaladığımız protokol kapsamındaki proje finansmanı ile yapılması en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ