Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

İSTE Öğrenci Toplulukları

İSTE Öğrenci Toplulukları
  • 19.03.2018
  • 1.080 kez okundu

-Yarın’ı Paylaştı-

İSTE Öğrenci Toplulukları; fikirlerini, tasarladıkları projeleri ve geliştirdikleri ürünleri Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan buluşmada tanıtırken, Teknokent’in ayak sesleri de duyulmaya başlandı.

Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri çerçevesinde fikirlerini, tasarımlarını, projelerini, ürünlerini ve gelecekte yapmayı planladıklarını anlatma fırsatı bulan İSTE Robotik Topluluğu, İSTE Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İSTE Havacılık Topluluğu ve İSTE Mekatronik Topluluğu, yarının Türkiye’si adına umut verdiler.
Bilim ve Teknoloji Haftası Etkinlikleri kapsamında İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Rektör Yardımcısı ve Danışmanları, Öğretim Üyesi ve Elemanları, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) TARGET Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem TEKİN, GAÜNTARGET-TTO Uzmanları, Bahçeşehir Koleji Kurucu, Müdür ve Öğrencileri, İSTE Öğrenci Toplulukları üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Etkinlik kapsamında, İSTE-İnovasyon Fabrikası’ndaki İSTE Ön Kuluçka Merkezi KUVÖZ Ofisi’nin (İSTE-KUVÖZ: Fikirleri Koruma ve Geliştirme Ofisi) açılışı da yapıldı.
-REKTÖR’DEN AÇIK ÇEK-
Açılışın ardından kısa bir konuşma yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, şunları söyledi:
“Ön Kuluçka Merkezi’mizin, ilk ofisi; KUVÖZ’ün öğrencilerimize, girişimcilik ekosistemimize, Teknoversite’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İSTE’diğiniz kadar Ön Kuluçka açabileceğiz inşallah. Yeter ki, sizler iş fikri ve proje üretin. Bugün ilk ofisimizi, öğrencilerimiz Alican Kazmacı ve Onur Bayraktar’a tahsis ediyoruz. Hedefleri, 3 boyutlu tarayıcı ve yazıcıların bir arada çalışmasını sağlayacak. Bir nev’i 3 boyutlu fotokopi makinası geliştirmek. Müthiş bir proje fikri. Katı modelleme programını bilmeyen insanların da kolaylıkla kullanabileceği ürüne yönelik inovatif bir iş fikri ortaya koydular. İki ayrı cihazın fonksiyonlarını entegre edecekler, daha işlevsel ve kolay kullanımlı tek bir cihaz üretecekler. Biz de çalışmalarına destek olmak için onlara bir konteyner ofis tahsis ederek, onlara gece-gündüz 24 saat çalışabilecekleri bir ortamı sağlıyoruz. İlk ofis bu öğrencilerimize nasip oldu. Devamı inşallah gelecektir. Bu konuda bütün girişimci adayı öğrencilerimize ‘açık çek’ veriyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ