Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

İSTE Öğrencileri için, ‘Hoşgeldin’ toplantısı

İSTE Öğrencileri için, ‘Hoşgeldin’ toplantısı
  • 10.10.2017
  • 935 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde yükseköğrenim hayatlarına ‘merhaba’ diyen Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 1.nci Sınıf Öğrencileri, “Oryantasyon ve Hoş geldin” toplantısında bir araya geldi.

Artan bölüm sayısı ile öğrenci sayısını da arttıran İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), yeni öğrencileri için oryantasyon programı uyguluyor. Bu uygulamanın son adresi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun yeni öğrencileri oldu.
Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda; Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Ateş ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Turizm Bölümü Başkanı Ayhan Varol Bayer, İSTE’nin vizyonu, sunduğu imkânlar, yanı sıra İSTE TTO, akademik takvim, mevzuat ve İSTE’nin hedefleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
-BEKLENTİMİZ-
İSTE’yi tercih ettikleri için öğrencilere teşekkür eden Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Alpaslan Ateş’in mesajı oldukça net oldu:
“Siz değerli öğrencilerimizden beklentilerimiz var. Birincisi İSTE’yi yani bu okulu sahiplenin, ikinci olarak ise yaşadığınız sıkıntıları, problemleri bizlere bildirin ki, işbirliği içerisinde sorunlara en kısa yoldan çözüm bulalım. Bu konuda hocalarımızın, bizlerin kapıları daima sizlere açık olacaktır.”
-TÜRKİYE MOZAİĞİ-
“Üniversitemize baktığımızda bir Türkiye mozaiği görmekteyiz” diyerek sözlerine başlayan ve ders müfredatları hakkında bilgiler vererek konuşmasına devam eden Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Bölüm Başkanı Ayhan Varol Bayer ise, ” Teknoloji odaklı bir üniversite hedefiyle yola çıkan ve Teknoversite vizyonu ile eğitim anlayışına farklı bir bakış açısı getiren İSTE, adım adım bu hedefe doğru ilerlemektedir” şeklinde konuştu.
Daha sonra, Uzaktan Öğretim Koordinatörü ve Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Danışmanı İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Ünal, Öğrenci İşleri Otomasyon Sistemi ve Uzaktan Erişim ders programları ile ilgili olarak öğrencilere bilgiler verdi ve soruları cevapladı.

Tamer Yazar

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ